Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Konferencja LG 2018: AI sztuczna inteligencja w TV tematem tego roku!

Konferencja LG 2018: AI sztuczna inteligencja w TV tematem tego roku!

1.00K
1

Kilka dni temu odbyła się polska premiera telewizorów LG Super UHD TV oraz OLED TV. Jednym z głównych tematów konferencji była sztuczna inteligencja zastosowana w najnowszych produktach (AI ThinQ). Pierwsza w Polsce i póki co jedyna na rynku spośród dostępnych telewizorów. Rozmawiamy z Marcinem Kubiszakiem odpowiedzialnym za rynek telewizorów LG w Polsce na temat AI oraz tego jak będą wyglądać produkty w tym roku i co nas czeka.

Dodatkowo poniżej oficjalna nota od firmy LG w sprawie działania technologii AI ThinQ:

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV z linii 2018 zostały wyposażone w funkcję sztucznej inteligencji ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się sformułowań użytkownika dzięki technologii głębokiego uczenia się – DeepThinQ. Funkcje ThinQ AI rozpoznają naturalny język polski oraz z czasem podnoszą poziom rozumienia nowych zwrotów. Polecenia głosowe, które możemy wydawać telewizorom LG OLED TV oraz LG Super UHD TV zostaną „usłyszane” przez urządzenie tylko wtedy, jeśli przed wydaniem komendy wciśniemy i przytrzymamy na pilocie odpowiedni przycisk oznaczony ikoną mikrofonu. Tylko wtedy telewizor aktywuje mikrofon, który będzie mógł odebrać polecenie głosowe od użytkownika. Nie ma innej możliwości włączenia mikrofonu telewizora (np. przez odpowiednią komendę głosową) niż przez użycie pilota. Po zwolnieniu przycisku telewizor wyłącza mikrofon. Cały proces działa na podobnej zasadzie, co dyktowanie wiadomości tekstowych w telefonach. Telewizory LG nie nasłuchują stale otoczenia – robią to tylko na wyraźną akcję użytkownika realizowaną za pomocą pilota, w celu zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników.

Oficjalne informacje na stronie producenta.

Premiera LG 2018 Super UHD

(1000)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. a jak już dają tą super inteligencję w TV to może przy okazji poprawili coś w kwestii artefaktów w upłynniaczach tu jest duże pole do popisu