Home News W roku 2018 piractwo przybrało na popularności
W roku 2018 piractwo przybrało na popularności

W roku 2018 piractwo przybrało na popularności

600
0

Wraz z wzrostem liczby serwisów streamingowych, skutkiem ubocznym jest także piractwo, które stało się w roku 2018 jeszcze popularniejsze niż rok wcześniej.

Firma analityczna Muso zebrała dane dotyczące cyfrowego piractwa. Wynikło z nich, że serwisy oferujące nielegalne treści były łącznie odwiedzane 189 miliardów razy. Czego najczęściej poszukują piraci? Jak się okazuje – treści wideo. 60% łącznej liczby wizyt dotyczyło nielegalnych serwisów streamingowych. Stanowi to duży kontrast wobec sieci bit torrent, która miała łącznie 13% udział.

piractwo
Raport Alliance for Creativity and Entertainment z danymi dotyczącymi piractwa za 2016 rok

Najczęściej konsumowaną nielegalnie zawartością były seriale (niemal 50% całego ruchu sieciowego), a oprócz tego filmy (17%), muzyka (niecałe 16%), książki i materiały do czytania (11,5%) a także oprogramowanie (6%). Wg CEO firmy Muso Andy’ego Chatterleya seriale najczęściej padają ofiarą piratów ze względu na dużą fragmentację treści. Wynika ona z dużej liczby dostępnych usług VOD. Być może problem ten będzie się jeszcze bardziej pogłębiał przy okazji debiutu kolejnych platform, typu Apple TV Plus oraz Disney Plus. W porównaniu z rokiem 2017, ruch sieciowy związany z nielegalnym oprogramowaniem wzrósł o 17%, a z mediami – o 11%.

Poniżej znajduje się lista 5 krajów najczęściej korzystających z nielegalnie udostępnionych treści (wraz z liczbą odwiedzin stron internetowych):

  1. USA: 17 miliardów odwiedzin
  2. Rosja: 14 miliardów
  3. Brazylia: 10 miliardów
  4. Indie: 9 miliardów
  5. Francja: 7 miliardów
Źródło: Advanced Television, AVCesar

(600)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

6
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x