Home News Valerian i Miasto Tysiąca Planet od dziś w Polsce na Blu-ray
Valerian i Miasto Tysiąca Planet od dziś w Polsce na Blu-ray

Valerian i Miasto Tysiąca Planet od dziś w Polsce na Blu-ray

442
15

Valerian i Miasto Tysiąca Planet, najnowszy film Luca Bessona, właśnie ukazał się w polskiej dystrybucji na nośnikach Blu-ray oraz DVD. Za rodzime wydanie odpowiedzialne jest Kino Świat.

Valerian i Miasto Tysiąca Planet był niezwykle kosztowną produkcją (budżet to ponad 200 mln USD), a zarazem niekoniecznie taką, która odniosła spodziewany sukces kasowy (ledwie 225 mln USD w box office). Reakcje wśród krytyków (49% współczynnik aprobaty na Rotten Tomatoes, a średnia ocen Metacritic – 51/100) i widzów (6,6/10 na imdb i filmweb) również były podzielone. Niemniej jednak wydanie Blu-ray może sprawić, że ta mieszanka kina przygodowego i science-fiction dostanie „drugie życie”.

W tej adaptacji legendarnego, francuskiego komiksu wystąpili m.in. Dane DeHaan, Clara Delevigne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke oraz Rutger Hauer.

Valerian Miasto Tysiąca Planet Blu-ray Polska

Na płycie Blu-ray znajdziemy wersję oryginalną z polskimi napisami lub polskim polskim lektorem DTS-HD MA 5.1 oraz ewentualnie polski dubbing  DD 5.1. Czas trwania filmu to 137 minut. Ponadto, dołączono garść dodatków, w tym materiały dokumentalne o kręceniu Valeriana. Zatytułowane są one Citizens of Imagination: Creating the Universe of Valerian i trwają 59 minut. W ich skład wchodzą:

 • Paper, Ink, Flesh
 • Blood: Origins and Characters
 • To Alpha and Beyond: Production and Stunts
 • Denizens of the Galaxy: Humans and Aliens
 • The Final Element: Visual Effects
 • Wrap Up

Poza tym, dostępny jest tryb Enhancement Mode, który wprowadza interaktywne elementy w trakcie oglądania filmu, a następnie przenoszą nas one do dodatkowych materiałów. Łącznie trwają one 36 minut i są dostępne osobno jako Enhancement Pods. Całość uzupełnia galeria grafik koncepcyjnych, The Art Of Valerian.

Orientacyjna cena filmu to 50-55 PLN.

(442)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(15)

 1. 32 minuty temu, szewi napisał:

   

  W wydaniu amerykańskim UHD atmos powinien być. Chociaż ogladalem juz kilka filmów UHD gdzie tez nie bylo atmosa, co wydawałoby sie ze jest standardem dla 4K np wersja UK Revenant UHD nie ma dzwieku dolby atmos, a przynajmniej ta ktora mam go nie ma.

   

  Mi sie wydaje, że wersja z USA, na płycie, Atmosa posiada.

 2. Filmu jeszcze nie widziałem (zamierzam), ale wystarczy że spojrzę na tych głównych bohaterów i mi się odechciewa.

 3. Myślałem, że już się do tego przyzwyczailiście :)
  Atmos dla Kino Świat (wydawcy tego filmu w PL) czy Monolith to czarna magia, chociaż ten pierwszy wydał jeden z filmów (i do tego polski) z Atmosem - Na Granicy.

  Przynajmniej ten plus, że są dodatki.

  Wydanie UHD wyszło/wychodzi w kilku krajach - m.in USA, UK, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania. Atmosa na pewno na wydanie US oraz UK od Lionsgate.

 4. Dlatego zamawiam wydania zagraniczne. Napisy jesli komus sa potrzebne zalatwia Oppo, filmy tańsze i dodatkowo zdarza się, że masz lepszy dźwięk, no i szybciej.

 5. Warto też zaznaczyć, że film startuje z nietypową jak na nasze warunki ceną.

 6. @MISFIT Nie czarna magia tylko dostają od producenta dźwięk w formacie PCM 5.1. Jakby chcieli Atmos to koszty byłyby dużo wyższe, zapewne przekreśliłyby opłacalność.
 7. Jak zwał tak zwał. Dostają to co sobie wcześniej zażyczą, a że Atmos, dodatki, o UHD z HDR nawet nie wspominając, to dodatkowe koszty to chyba każdy tutaj na forum jest tego świadom.
  Tylko widzisz, potencjalnego nabywcę niespecjalnie to interesuje... aby uszczknąć coś z tego torta i zawalczyć z internetową konkurencją to nie ma wyjścia i trzeba zaoferować produkt wysokiej jakości i do tego w rozsądnej cenie. Jeśli ktoś tego nie potrafi to niech się później nie dziwi, że sprzedaż mu leży, a imporcik z zagranicy rośnie w siłę...

 8. Dnia 4.12.2017 o 23:43, szewi napisał:

  mowisz o wydaniu PL 4K czy o BD ? W ogole jest takie wydanie jak PL 4K tego filmu ? NIe sadze zeby w PL o wysokości sprzedaży decydował fakt, czy jest atmos czy nie w wydaniu blu ray (moze w jakims ulamku).  Sprzedaż DVD nadal ma sie dobrze...

  W wydaniu amerykańskim UHD atmos powinien być. Chociaż ogladalem juz kilka filmów UHD gdzie tez nie bylo atmosa, co wydawałoby sie ze jest standardem dla 4K np wersja UK Revenant UHD nie ma dzwieku dolby atmos, a przynajmniej ta ktora mam go nie ma.

  Mówię o BD. UHD/4k nawet u nas nie wyszło, jeszcze. A co by tu dużo nie mówić, film byłby idealny do testowania hdr'a.

  Masz rację, chociaż to się bardzo rzadko zdarza. Przeważnie jak nie ma atmosa to jest X, gorzej jak nie ma jednego i drugiego.

   

 9. @MISFIT Ich też to niespecjalnie interesuje. Myślisz, że będą dokładać do interesu bo tobie się tak podoba? :) Ja też chciałbym dostać DA, ale niestety nie ma i trzeba się z tym pogodzić. A jak nie potrafisz się pogodzić to zamów sobie wersję zagraniczną. Proste, nie?

 10. Skąd sugestia, że ja czegoś od nich oczekuję ? Coś Ci się chyba pomyliło, przeczytaj raz jeszcze mój pierwszy post w tym temacie i moje zdziwienie, że ktoś oczekuje Atmosa od wydawców typu Kino Świat czy Monolith.
  Doskonale też zdaję sobie sprawę z tego, że ten interes to jest ciężki kawałek chleba, szczególnie w przypadku niezależnych dystrybutorów, którzy muszą się o wszystko sami zatroszczyć, a poza tym nie mają w swoim portfolio blockbusterów poza jakimiś nielicznymi wyjątkami (nie wspominam już o tym, że w Polsce ogólnie kupujących filmy uważa się za jakichś wariatów ;)).

  W związku z tym od dawna mam wy[beeep]kę na polską dystrybucję, to co mnie od nich interesuje wydają w zdecydowanej większości na DVD lub też wcale. Nie płaczę jednak z tego powodu, jakieś 8 lat temu wziąłem sprawy w swoje ręce i dokładam sobie polskie napisy do wydań zagranicznych w związku z tym niczego nie oczekuję od polskiej dystrybucji i niech oni niczego nie oczekują ode mnie. Chociaż czasami coś tam jednak od nich zdarzy mi się kupić...