Home News Wielka sieć TV kablowej i Internetu znika z polskiego rynku! Co dalej z klientami?
Wielka sieć TV kablowej i Internetu znika z polskiego rynku! Co dalej z klientami?

Wielka sieć TV kablowej i Internetu znika z polskiego rynku! Co dalej z klientami?

130.60K
4

W ubiegłym roku UPC Polska zostało przejęte przez spółkę P4, która jest właścicielem sieci Play. Po roku wyszło na jaw, że UPC jako marka najprawdopodobniej całkowicie zniknie z naszego rynku. Po rebrandingu czołowy operator telewizji i Internetu ma być znany po prostu jako Play. Co przyniesie ta zmiana w praktyce?

Telewizja: sieć UPC Polska zniknie, będzie znana już tylko jako Play

Przejęcie UPC przez Play było bardzo głośnym tematem w kwietniu 2022 roku. Nic w tym dziwnego – tak potężne i niosące za sobą szerokie konsekwencje ruchy odbijają się w końcu nie tylko na samych użytkownikach usług, ale i na kształcie całego rynku. Transakcja pomiędzy P4 a spółką Liberty Global (poprzednim właścicielem UPC) opiewała na zawrotnie 7 miliardów złotych.

Nowy kanał dla dorosłych w jakości HD dodany do oferty UPC Polska! W jakim pakiecie można oglądać?

Wedle najświeższych doniesień, UPC Polska jako marka ma wkrótce przestać istnieć. Ma dojść do całkowitej fuzji z Play, po której na rynku pozostanie już tylko ten drugi podmiot. Oczywiście świadczone do tej pory usługi telewizji i Internetu nadal będą zapewniane, tyle że teraz po prostu pod nową nazwą. Klienci UPC Polska nie powinni zatem odczuć zmian w sposób negatywny, chyba że po rebrandingu wzrosną ceny. A tego, biorąc pod uwagę niezmiennie galopującą inflację nie można wykluczyć.

Play, integrując UPC ze swoim portfolio, może tylko zyskać. Zyskać mogą też ci, którzy do tej pory pozostawali poza zasięgiem wchłoniętego operatora TV kablowej i Internetu. Oferta UPC omijała większość mniejszych miast i miejscowości, których mieszkańcy teraz potencjalnie mogą zyskać możliwość skorzystania z oferowanych usług.

Póki co nie wiadomo, kiedy zakończy się proces rebrandingu i jak dokładnie będzie się kształtować nowa oferta.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-upc-zmiana-nazwy-play-oferta-cena-promocja-jak-zrezygnowac


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(130595)

2.6 17 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
dwalatazplay
dwalatazplay
3 miesięcy temu

Ostrzegam aktualnych użytkowników UPC przed przejściem do Play, w szczególności przed podpisaniem umowy z marketingiem telefonicznym. Oferta jest bardzo niekorzystna, o czym dowiesz się dopiero po podpisaniu umowy, a jej zerwanie to przeszło 2400 PLN.

Edu
Edu
7 miesięcy temu

Czyli mogę zrezygnować z usług upc, nie ponosząc żadnych kosztów nawet jeśli korzystałem z jakiejś promocji ?

Nazir
Nazir
7 miesięcy temu

Gdy Play kupił UPC to mam od 3 m-cy coraz częstsze awarie internetu i dziwne zaniki brak dostępu do sieci na kilka minut .
Od poczatku to przejęcie mi wygląda na przekręt szwindel podobny z AmberGold gdy bez kasy LTE Express chciało przejąć LOT.
Teraz Play który miał najgorsze opinie i problemy z kasą nagle kupił UPC które miało zyski i największą ilość osób w Polsce z Tv i internetem.
Teraz po cichu chcą sprzedać kable jeszcze komuś innemu.

Polak Mały
Polak Mały
7 miesięcy temu

Klienci sobie poradzą, najwyżej pójdą gdzie indziej.
Ciekawe ilu pracowników byłego UPC pójdzie na zieloną trawkę…

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x