Home News Twin Peaks – nowy 21-płytowy boxset z odcinkami 4K UHD
Twin Peaks – nowy 21-płytowy boxset z odcinkami 4K UHD

Twin Peaks – nowy 21-płytowy boxset z odcinkami 4K UHD

1.09K
3

Twin Peaks to jeden z najważniejszych seriali w historii telewizji. Tej zimy doczeka się bardzo obszernego wydania w boxsecie. Zatytułowane jest “Twin Peaks: From Z to A” i składa się z 21 płyt. Część materiału dostępna jest także w formacie 4K UHD Blu-ray.

Dlaczego od Z do A? Bo Twin Peaks swoim kompletnym odejściem od schematów i łamaniem oczekiwań sobie na taką nazwę zasłużył. Nazwa idealnie oddaje charakter serialu. A co znajdziemy w zestawie? Najbardziej kompletną kolekcję odcinków wszystkich sezonów dzieła Davida Lyncha. Znajdują się tam zarówno dwa pierwsze, oryginalne sezony, jak również cały “The Return” z 2017. To jednak nie wszystko, bowiem uzupełnieniem boxsetu jest film “Twin Peaks: ogniu, krocz ze mną” i dodatek “The Missing Pieces“, który jest kolekcją wyciętych scen z pełnometrażowej produkcji i trwa aż 91 minut.

Twin Peaks

W “From Z to A” znajdziemy także materiały pozakulisowe z realizacji wszystkich 18 odcinków “The Return” wraz z nowymi wywiadami z obsadą. Ponadto umieszczono tutaj także pełne wykonania utworów, które artyści w serialu grali w barze Roadhouse. Ogromną ciekawostką dla fanów będzie dodanie alternatywnej wersji pierwszego odcinka Twin Peaks (20 minut dłuższej i z ujawnieniem mordercy Laury Palmer). Z kolei entuzjastów wysokiej jakości ucieszy włączenie płyty 4K UHD Blu-ray do zestawu. Zawiera ona odcinek pilotażowy amerykańskiej wersji oryginalnego Twin Peaks, jak również odcinek ósmy “The Return”. W rozdzielczości 4K rzecz jasna. Łączny czas trwania materiałów dodatkowych to ponad 20 godzin.

Twin Peaks

Także od strony estetycznej boxset jest wyjątkowy. Ma kształt kostki, z grafiką przedstawiającą las daglezji zielonych pokryty mgłą. Po rozłożeniu zestawu mamy znane motywy takie, jak czerwona kurtyna i podłogę w charakterystyczne zygzaki z Czerwonego Pokoju w Czarnej Chacie. Na grafikach znajdują się sceny z tego enigmatycznego pomieszczenia. Uzupełnieniem całości jest figurka akrylowa Laury Palmer całującej Agenta Coopera.


ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: Netflix wydał pierwszy zwiastun serialu!


Niestety “Twin Peaks: From Z to A” to wydanie limitowane, a przewidziano do sprzedaży jedynie 25 000 sztuk. Wkrótce ruszą zamówienia przedsprzedażowe, a zestaw będzie wysłany do nabywców na 20 grudnia.

Źródło: Newsweek, Brooklyn Vegan, The AV Club

(1093)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(3)

  1. O choćby napisach PL to chyba można pomarzyć?

  2. 18 hours ago, Barnaba said:

    O choćby napisach PL to chyba można pomarzyć?

    Podejrzewam, że niestety pewnie ich nie będzie. Chociaż zobaczymy. Ja obstawiam, że to będzie miało wydania na USA i UK, a czy to drugie będzie miało akurat polskie napisy to ciężko przewidzieć, choć obstawiam, że nie.

  3. Na 99.9% to będą te same płyty co w wydaniach Twin Peaks: The Entire Mystery oraz Twin Peaks: A Limited Event Series (czyt. bez pl wersji) + dwie płyty BD z nowymi materiałami dodatkowymi + płyta UHD BD z Pilotem oraz S03E08.