Home News We wrześniu ruszy TVP3 Info! Nowy pomysł Telewizji Polskiej na kluczowy kanał – będą kontrowersje?
We wrześniu ruszy TVP3 Info! Nowy pomysł Telewizji Polskiej na kluczowy kanał – będą kontrowersje?

We wrześniu ruszy TVP3 Info! Nowy pomysł Telewizji Polskiej na kluczowy kanał – będą kontrowersje?

823
0

We wrześniu w obrębie kanału TVP3 ma wystartować nowe pasmo informacyjne, które publiczny nadawca nazwał TVP3 Info. Ma to być blok emitowany dwa razy dziennie w lokalnych wersjach kanału w całej Polsce. Docelowo taki format ma się pojawiać co godzinę. Jakie treści będzie tam można oglądać?

TVP3 Info – nowe pasmo informacyjne Telewizji Polskiej od września. Co będzie tam można oglądać?

Jak doniósł serwis Wirtualnemedia.pl, wrzesień będzie nowym otwarciem dla regionalnych stacji TVP3. W połowie miesiąca, przy okazji planowanego wtedy otwarcia kanału na Mierzei Wiślanej, wystartować ma nowe pasmo o nazwie TVP3 Info. Prezes publicznego nadawcy Jacek Kurski zapowiedział, że będzie to pierwszy punkt na drodze do uruchomienia codziennych, cogodzinnych serwisów informacyjnych na antenach wszystkich lokalnych kanałów TVP3.

Wszystkie ważne kanały Telewizji Polskiej dostępne online na dużej platformie? Serwis idzie na wojnę z TVP!

Pasmo TVP3 Info początkowo ma pojawiać się w domach widzów trzeciego programu w ramach wspólnego pasma od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:30 oraz 16:00-16:30. W paśmie będą omawiane kluczowe wydarzenia z całej Polski. Format będzie bardzo podobny do tego realizowanego na antenie ogólnopolskiego TVP Info.

Kolejnym krokiem ma być przekształcenie TVP3 w drugi po TVP Info kanał informacyjny publicznej telewizji, a omawiane pasmo ma się przekształcić w cogodzinny serwis realizowany przez poszczególne lokalne oddziały. Kurski powiedział, że stanie się to możliwe w momencie, kiedy komplet regionalnych stacji TVP3 zostanie udostępniony za pośrednictwem telewizji satelitarnej. Najpierw jednak cała oferta TVP musi przejść na nadawanie w standardzie DVB-T2 i jakości HD. Ogólnokrajowy MUX-3, na którym ulokowano TVP3, maksymalnie do końca 2023 roku może nadawać w starym standardzie DVB-T. Po zmianach będzie więcej przestrzeni na emisję w wyższej rozdzielczości w przypadku lokalnych wersji stacji.

Jacek Kurski; fot. TVP

Prezes TVP stwierdził też, że dodatkowym warunkiem poszerzenia planowanego pasma TVP3 Info jest ulokowanie TVP3 na trzecim miejscu na listach wszystkich sieci cyfrowych, czyli kablowych i satelitarnych. Obecnie ten kanał jest przypisywany do różnych pozycji w zależności od operatora.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-tvp3-info-start-pasmo-jacek-kurski-lokalne-serwisy


Telewizja – przeczytaj więcej: 

(823)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x