Home News TVN przejął kluczowe prawa sportowe! Do tej pory te zawody były pokazywane tylko w TVP! O co chodzi?
TVN przejął kluczowe prawa sportowe! Do tej pory te zawody były pokazywane tylko w TVP! O co chodzi?

TVN przejął kluczowe prawa sportowe! Do tej pory te zawody były pokazywane tylko w TVP! O co chodzi?

547
0

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które dotychczas pokazywała na otwartej antenie Telewizja Polska, w 2023 roku będą transmitowane w Polsce przez TVN Grupę Discovery. Prywatny nadawca zdradził również, że będzie pokazywał zawody w ogólnodostępnym kanale! Po raz kolejny też, zamiast TVP, TVN przeprowadzi relacje z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanych za granicą.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w TVN! Wcześniej wyłącznie w TVP

W przyszłym roku mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym pokaże w Polsce TVN! Koncern TVN Grupa Discovery poinformował, że dysponuje prawami do tej imprezy i ma również zamiar pokazywać ją w otwartym, dostępnym za darmo dla widzów telewizji naziemnej kanale. Do tej pory to wydarzenie transmitowane było przez Telewizję Polską.

Impreza odbędzie się na przełomie lutego i marca 2023 roku na ternie słoweńskiej Planicy. Na mistrzostwa złożą się zawody w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Biuro prasowe TVN Grupy Discovery przekazało następujący komunikat:

“TVN Warner Bros. Discovery ma prawa do transmisji z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym również na antenie otwartej. Nie ma jeszcze natomiast decyzji odnośnie tego, która stacja lub, które stacje przeprowadzą transmisje”.

Transmisje z zawodów mają być realizowane w kanałach Eurosportu oraz w ogólnodostępnym TVN. Będzie je można również oglądać za pośrednictwem serwisu VoD Player. Ponadto w TVN pozostaną też na kolejny sezon zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od jesieni 2021 roku prywatny nadawca pokazuje u siebie wszystkie konkursy rozgrywane poza granicami naszego kraju. Konkursy w Wiśle i Zakopanem “obsługuje” natomiast TVP.Kanały TVN Warner Bros. Discovery zdominowały rynek w czerwcu! Jakie wyniki osiągnęły stacje w TV?

Źródło: https://www.press.pl/tresc/72401,tvn-warner-bros_-discovery-z-pelnymi-prawami-do-mS-w-narciarstwie-klasycznym


Telewizja – przeczytaj więcej: 

(547)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x