Home News Oficjalna podwyżka ceny PS5! Konsola Sony za jeszcze większe pieniądze – jakie kwoty podyktowano?
Oficjalna podwyżka ceny PS5! Konsola Sony za jeszcze większe pieniądze – jakie kwoty podyktowano?

Oficjalna podwyżka ceny PS5! Konsola Sony za jeszcze większe pieniądze – jakie kwoty podyktowano?

889
0

Sony ogłosiło, że cena konsoli PS5 pójdzie w górę na wybranych rynkach. Tym samym doniesienia pojawiające się ostatnio u różnych źródeł zostały potwierdzone. Japończycy zmiany motywują trudną sytuacją ekonomiczną i galopującą inflacją. Jaka będzie nowa cena PS5 w Europie, a co za tym idzie w Polsce?

Konsola PS5 będzie sprzedawana drożej. Podwyżka ze strony Sony! Jaka nowa cena?

Na oficjalnym blogu PlayStation ukazał się lakoniczny komunikat Sony dotyczący nowej ceny konsoli PS5. CEO Sony Interactive Entertainment poinformował w nim, że z uwagi na niekorzystną sytuację walutową oraz wysoką inflację, w wybranych regionach świata wprowadzona zostanie podwyżka. Dotyczyć ona będzie między innymi Europy. Zmiany prezentują się następująco:

  • PS5549,99 euro (dotychczas 499 euro)
  • PS5 Digital Edition449,99 euro (dotychczas 399 euro)

Większa dostępność konsol PS5 w Polsce? Możemy spodziewać się spadku cen i wzrostu dostaw! Kiedy?

Jak przełoży się to na realną sytuację w Polsce? Jeśli przeliczymy powyższe kwoty na złotówki, to da to kolejno około 2 615 zł i 2 140 zł. Wiemy jednak doskonale, że konsola Sony (w obu wersjach) nie jest od dawna oferowana w Polsce osobno – pojawia się wyłącznie w zestawach z grami i akcesoriami, a ceny za takie pakiety zazwyczaj oscylują w okolicach 3 000 zł. W teorii podwyżki nie powinniśmy zatem odczuć bezpośrednio, ale niewykluczone, że kwoty dyktowane przez sklepy za zestawy i tak wzrosną.

Przy tym należy też wiedzieć, że nowe ceny podyktowane przez Sony są cenami sugerowanymi, zatem producent nie będzie mógł wymóc na sprzedawcach ich podwyżki. Rynek zazwyczaj działa jednak tak, że korzysta z takich okazji, szczególnie w skomplikowanej sytuacji ekonomicznej, z jaką mamy obecnie do czynienia. Cena PS5 zostanie podniesiona poza Europą także w Wielkiej Brytanii, Japonii, Chinach, Australii, Meksyku i Kanadzie. W USA kwoty nie ulegną zmianie.

Sony oficjalnie zapowiada nowy headset VR dla konsoli PS5! Kiedy może trafić do sklepów?

Źródło: https://blog.playstation.com/2022/08/25/ps5-price-to-increase-in-select-markets-due-to-global-economic-environment-including-high-inflation-rates/


Więcej na temat konsol i gier:

(889)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x