..::TEST::.. playera Blu-Ray SONY BDP-S1

..::TEST::.. playera Blu-Ray SONY BDP-S1

158
0

pmcomp

Witam,

poniżej efekty naszej zabawy z Gmerem.
Gmeru wstaw potem duuuuuuuuuuuuużo fotek :rolleyes: .

Witam,

tak, razem z Gmerem wzięliśmy wczoraj w ręce młotki, śrubokręty, szczypce i innej maści narządy tak, aby za zgodą firmy która użyczyła nam klocek do testu, odkryć tajemnicę niebieskiego ryja i pokazać Wam go od środka.

Testowany egzemplarz to SONY BDP-S1, czyli egzemplarz pokazowy, nie komercyjny, nie do sprzedaży, wersja amerykańska.

Poniżej na szybko moje i tylko moje spostrzeżenia, Gmeru napisze coś od siebie.

– cięzki Dodany obrazek , na wagę wart dużo kasy, zobaczymy jak za zawartość i osiągi.
– znakomita “audiofilska” budowa: mocne chasis, wzmacniane w środku poprzecznymi belkami, solidne grube blachy, nóżki antywibracyjne, napęd dobrze odizolowany umieszczony na specjalnych amortyzatorach (piankowych albo gumowych).
– kiepski zasilacz, jak zwykle impulsowy, ale na szczęście nie z tych po dolarze tylko z tych może po pięć :rolleyes:
– napęd komputerowy BR od Pioneera ze zwykłym łaczem IDE.
– znakomity tor audio oparty na rewelacyjnych przetwornikach 24/192 Burr Browna PCM1738 ( http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/pcm1738.pdf ) zamieniającymi sygnał cyfrowy na analogowy. Występują trzy takie kostki, każda obsługuje dwa kanały. Bradzo dobre kondensatory w torze audio.
Z tej płyty audio dźwięk dochodzi do wyjścia analogowego 5.1. Tak, tak, niestety tylko 5.1 czyli PCM nieskompresowany na wyjściu ale tylko 5.1 a nie 7.1. Szkoda.
– chipset SiL9030 firmy Silicon Image ( http://www.datasheet4u.com/html/S/I/L/SIL9…nImage.pdf.html ), potrafiący (nie wiemy co zaimplementowano w tym odtwarzaczu) wypuścić przez HDMI sygnały audio w postaci cyfrowej 7.1 192kHz, cyfrowy sygnał video 1080p, obsługujący HDCP. Czyli wygląda na HDMI 1.3 choć opis układu w postaci przemysłowej mówi tylko o 1.0.
– o Sigmie 8634 już wspomnieliśmy ( http://www.sigmadesigns.com/public/Product…630_series.html ). To serce odtwarzacza, układ od wszystkiego o ogromnej mocy obliczeniowej i możliwościach.
– z tyłu na panelu mamy: HDMI, component, s-video, composite oraz audio 5.1 i cyfrowe w standardzie elektrycznym i optycznym.
– porządny terminal dla kabla zasilającego dla ludzi “słuchających” prądu.

Co do testów Gmeru opisze dokładnie i zamieści zdjęcia.
Ja krótko:

OBRAZ:
obraz w 1080p, wyświetlany na SONY KDS70BR2000 (1920x1080p) przekątna 70″, po prostu powala. Płynność, naturalność, kolory, zero macrobloków. Mielismy do dyspozycji płytkę demo z trailerami oraz film Pearl Harbor 1080p. Obraz plastyczny, z głębią i ostrością. Widoczne drugie i trzecie plany. Obraz lepszy od materiałów znanych z binarek choć nie ma powalającej różnicy. Jedyna to totalny brak macrobloków. Niestety nie mieliśmy do porównania dwóch równorzędnych materiałów gdyż Pearl Harbor z binarek to tylko 720p z programu ABC choć w dobrym transferze.
Porównaliśmy to także do amerykańskiego THX-owego wydania DVD. Puszczony był najpierw z mojego Marantza DV 8300 gdzie obraz był skalowany w telewizorze. I tutaj porażka. Obraz wygląda dobrze dopóki się go nie porówna do HD. Totalny bral rozdzielczości. No coż, toż to tylko 480p. A potem na deser włożyliśmy tą płytke do BlueRaya. I szok, Dodany obrazek co ten skaler wyrabia z obrazem. Jakość zbliżyła się do binarkowego 720p i na pierwszy rzut oka było podobnie. Różnice pojawiały się oczywiście w momentach dalszych planów oraz zbliżeń ze szczegółami. Taki upscaling NIGDY nie zrobi z DVD prawdziwego HD !!!! To dalej przepaść do prawdziwego materiału 1080i czy 1080p. Ale skaler powala i robi z kolekcji DVD nową jakość. Z mojej pamięci wynika, że efekty podobne do wsparcia mojego Marantza zewnętrznym skalerem Cinemateqa.
Podsumowując w skali 1-10:
BlueRay 1080p – 10
Buffalo (obraz z binarki) 1080i – 8,5
Buffalo (obraz z binarki) 720p – 7,5
zewnętrzne DVD 480p – 3
DVD z BlueRaya upscalowane do 1080p – 5,5

KONKLUZJA: w moim przypadku posiadając mnóstwo materiału 1080i z binarek NIE MA NA DZIŚ ŻADNEGO SENSU KUPOWANIA ODTWARZACZA BLU RAY !!!! Dlaczego? Na dzisiaj chore ceny odtwarzaczy i brak filmów. Za dwa lata zapewne się to zmieni. Mam kolekcję ponad 600 oryginałów DVD na które przez ostatnie 8 lat wydałem majątek i nie mam zamiaru kupować raz jeszcze odgrzewanych kotletów mimo że świecą (smakują) lepiej.
ROZWIĄZANIE NA DZIŚ: konsola PS3 jako konsola i do odtwarzania BR jak jakiś filmik wpadnie. Chyba, że zrobią soft do odtwarzania ts-ów, wtedy będzie miodzio.

DŹWIĘK:
Porównywaliśmy ścieżki DD5.1 z BR i z DVD oraz nieskompresowaną 5.1 PCM z BR. I co? Przecież nieskompresowana powinna zabić skompresowany. Gmeru pisał juz o tym. Ale on testował przede wszystkim w trybie stereo gdzie wszystkie różnice słychać jak na dłoni (jak ktoś ma wytrenowany słuch). Niestety tutaj nie było tak malinowo ze względu …. na brak możliwości ustawienia opóźnień w BR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Porażka. Znaczy to tyle, że widz musi siedzieć dokładnie pośrodku pomiędzy 5-oma głośnikami w równej od nich wszystkich odległości. Makabra. Mam nadzieję, że w wersjach komercyjnych taka funkcja przybędzie. Tak więc porównanie wypadło blado bo powinno być lepiej a nie było ze względu na jak powyżej. Dźwięk przy PCM był troszeczkę lepszy ale efekt psuła dyscharmonia efektów przestrzennych. Testów dokonaliśmy na procosorze dźwięku Tag McLarena, końcówkach Krell i Marantz oraz głośnikach Thiel i Mirage tak więc na sprzęcie z bardzo górnej półki cenowej i jakościowej.

PODSUMOWANIE:
Było jak zwykle fajnie, pobawiliśmy się, zjedliśmy lazagnię przygotowaną przez moją żonę, a Gmeru wykopywał samochód z błota Dodany obrazek .
Szkoda, że nie mieliśmy do porównania HD-DVD. Może innym razem.
Moim zdaniem nic by i tak z tego porównania nie wyszło bo z punktu widzenia użytkownika jeśli chodzi o porównanie jakości obrazu to będzie prawie dokładnie to samo.
I jeszcze jedno: nie czyta ts-ów ani CD-ków.

UWAGA !!! Testowany odtwarzacz SONY to egzemplarz pokazowy, nie do sprzedaży tak więc nie traktujmy tego co napisałem poważnie w porównaniu do komercyjnych odtwarzaczy Samsunga czy Panasonica albo HD-DVD Toshiby.

a na koniec jakaś fotka, co by ktoś nie pomyślał, że wszystko wyssane zp palca Dodany obrazekDodany obrazek :

Dodany obrazek

Pozdrawiam

—————————————————————————————————

gmeru

Witam,

No oczywiście najbardziej z tego wszystkiego smakowała mi lazania a nie BD ;p

Cóż było jak za dawnych dobrych czasów. Takie testy są najlepsze 🙂

[1]Odtwarzacz może i jest samplem ale pewno nie wiele się zmieni w wersji na nasz rynek. Działa wolno (jak Toshiba) i w dodatku potrafi się czasem zawiesić. Ale to trzeba zrzucić na sampla. Widać, że jest to kawał mocarnego odtwarzacza. Raczej na niczym tu nie oszczędzano. Nie będę się powtarzał po koledze wyżej. Jedyne czego brakuje to właśnie 7.1 analog chociaż filmy i tak nie mają takich ścieżek więc…. ? Ale zapewne takowe wersje się pojawią. Narazie nie widzę sensu skoro nie ma do czego użyć.

[2]Upscalowanie DVD to mistrzostwo. To co się stało z Pearl Harbor DVD przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W końcu gołym okiem bez problemu zobaczyłem różnicę. Mieliśmy materiał PH w 720p z ABC i jakość upscala 1080p zbliżyła się do tej wersji. Ostrość rewelka (w stosunku do normalnego DVD) chociaż szczegółów brak bo niby skąd? Dla mnie najlepszy skaler jaki widziałem. Dużo lepszy niż w Toshibie czy Samsungu BD-P1000. Pewno to tak Sigma….R E W E L K A.

[3]Dzisiaj dostałem jeszcze trochę filmów więc mam jeszcze lepsze rozeznanie niż wczoraj. Jakość filmów jest boska. Wyższość nad wersjami z binarek jest oczywista. A wychodzi to w wielu miejscach. Wszędzie tam gdzie na binarkach pojawiają się makrobloki (za dużo do przesłania jak na pasmo satki) tam BD pokazuje pazury. Żadnych makro na wodzie, przy wybuchach itd. Film UltraViolet jest pokazem mistrzowskiego obrazu. Film do bani ale obraz taki, że ja jeszcze takiego nigdy nie widziałem Dodany obrazek))))))))))) w HD na filmie.

[4]Dźwięk 5.1 bez kompresji moim zdaniem jest naprawdę najwyższej klasy. Ja słyszę różnicę. Chociaż pmcomp mi uświadomił, że w SONY nie da się ustawić kilku parametrów i to jest minus. Ale i tak u mnie słyszę różnicę. Co ciekawe w UltraViolet jest lektor polski w 5.1

[5]Polskie wersje filmów są zrobione bardzo dobrze. Napisy są w HD Dodany obrazek))))od razu widać różnicę w stosunku do wersji DVD.

[6]Ciekawe co by się stało jakby podłączył napęd do PC Dodany obrazek))))Nie mieliśmy zaparcie ale pewno by się zachował jak zwykły napęd komputerowy.

Postaram się w tygodniu bardziej opisać polskie wersje jakimiś fotkami.

To chyba tyle bo pmcomp opisał wszystko Dodany obrazek))

Ja juz chcę mieć taki sprzęt. Nie wiem czy PS3 mi wystarczy bo nie ma np. analogowych wyjść…a amplitunera to ja wymieniać nie mam zamiaru na HDMI 1.3 O_o więc nie wiem czy się nie wstrzymam z kupnem konsoli na starcie. (pewno podobnie jak PS1 i PS2 będzie zwalony model number 1;p )

Dla mnie HDDVD nie istnieje póki nie będzie wersji polskich filmów. To jest przepustka do popularyzacji w Polsce. Narazie istnieje tylko Blu-ray. Czekamy na PS3. To tylko nie całe 20 dni i nastąpi wysyp playerów BD w postaci konsoli.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Środowisko testowe Dodany obrazek
Dodany obrazek
Środowisko testowe Dodany obrazek
Dodany obrazek
Środowisko testowe Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodany obrazek
1080p po HDMI bez problemu (BD jak i upscal DVD)
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Tutaj aparat wsadzony w ekran i nadal widać szczegóły!!!! Potęga HD 1080p !!!! Na DVD były by piękne pixele a tutaj nadal można liczyć włosy
Dodany obrazek

Dodany obrazek
Wymyślne MENU. Dzięki technologii BD i HDDVD można uzyskać takie ciekawe efekty Dodany obrazek

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
 

(158)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

29
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x