Home News Produkcja paneli do telewizorów OLED zagrożona? Kłopoty LG Display!
Produkcja paneli do telewizorów OLED zagrożona? Kłopoty LG Display!

Produkcja paneli do telewizorów OLED zagrożona? Kłopoty LG Display!

1.45K
0

Według doniesień z Korei, problemy z łańcuchem dostaw spowalniają plany rozwoju produkcji paneli OLED od LG Display. Kluczowych komponentów nie można ponoć w tym momencie zabezpieczyć. Czy te kłopoty przełożą się na słabszą dostępność telewizorów?

Panele i telewizory OLED – osłabiony łańcuch dostaw zagraża produkcji w LG Display?

Raport koreańskich mediów donosi, że czasy dostaw niektórych komponentów wydłużyły się ponad dwukrotnie, a koreańscy producenci sprzętu nie mogą wytwarzać i dostarczać systemów produkcyjnych wymaganych przez LG Dispaly. Tylko 9% elementów używanych przez koreańskich producentów sprzętu elektronicznego pochodzi z Korei. Reszta jest importowana, więc stabilność łańcucha dostaw jest kluczowa.

LG Display ma obecnie kilka aktywnych projektów, w tym produkcję mikrowyświetlaczy OLED, rozbudowę swojej fabryki modułów OLED w Wietnamie, rozbudowę systemu wytwarzania mobilnych ekranów AMOLED, a także potencjalną fabrykę produkcji wyświetlaczy OLED IT 8.5-Gen. Nie ma jeszcze pewności, jak te projekty są realizowane w obliczu raportowanych problemów i jak ta sytuacja wpłynie na te dalsze działania LG. Możliwe, że te same problemy z łańcuchem dostaw szkodzą również projektom z wiązanym z OLED firmy Samsung Display, ale nie ma na ten temat żadnych informacji. Póki co nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie ucierpią dostawy telewizorów OLED, których istnienie zależy przecież bezpośrednio od dostępności paneli od LG Display.

LG OLED C2 83 cale; fot. LG

Źródło: https://www.oled-info.com/supply-constraints-slows-down-lg-displays-oled-expansion-plans


Przeczytaj więcej: 

(1451)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x