Home News Napisy w Disney+ są niewyraźne? Zlewają się z obrazem? Nie działają? Jak je edytować w serwisie?
Napisy w Disney+ są niewyraźne? Zlewają się z obrazem? Nie działają? Jak je edytować w serwisie?

Napisy w Disney+ są niewyraźne? Zlewają się z obrazem? Nie działają? Jak je edytować w serwisie?

407
2

W serwisie VoD Disney+ są dostępne napisy w różnych językach, w tym polskie. Zespół odpowiedzialny za funkcjonowanie polskiej wersji platformy regularnie dodaje kolejne do produkcji, które dotąd ich nie miały. Kłopot w tym, że domyślnie dla wielu widzów napisy są za duże lub niewyraźne – zlewają się z tłem. Jak je edytować, jeśli nie działają prawidłowo? Pozwalają na to ustawienia Disney+ dostępne z poziomu przeglądarki i telewizora.

Napisy w Disney+ są niewyraźne, nie działają prawidłowo? Ustawienia w serwisie – jak je edytować?

Serwis Disney+ zadebiutował w Polsce 14 czerwca bieżącego roku i od samego początku oferował pełną polską lokalizację – od interfejsu, po dubbing i napisy. Wprawdzie w bibliotece tej platformy VoD są jeszcze filmy i seriale, które są póki co pozbawione spolszczenia, ale zespół zlokalizowany w naszym kraju sukcesywnie je dodaje.

Wielu użytkowników Disney+ zwraca jednak uwagę na to, że domyślnie napisy są w wielu przypadkach niewyraźne i po prostu zlewają się z tłem. To sprawia, że oglądanie jest często uciążliwe. Początkowo nic nie dało się na to poradzić – w pierwszych dniach działania usługi w naszym kraju redakcji HDTVPolska nie była w stanie zlokalizować w obrębie serwisu odpowiednich ustawień, które pozwoliłyby na edycję wyglądu napisów. To na szczęście już się zmieniło!

Napisy dostępne w Disney+ domyślnie mogą sprawiać kłopoty podczas oglądania

Teraz można już swobodnie dostosować – wzorem serwisów Netflix i HBO Max – wyświetlane w filmach i serialach napisy. Jak to zrobić w przeglądarce? W pierwszej kolejności należy włączyć produkcję, którą chcemy obejrzeć. W prawym górnym rogu wyświetli się wtedy ikona dająca dostęp do ustawień dźwięku i napisów. Po jej kliknięciu, zobaczymy listę dostępnych opcji oraz – po prawej – ikonę dodatkowych ustawień:

Po wejściu w ustawienia, naszym oczom ukaże się panel umożliwiający szczegółowe dostosowanie wyświetlanych napisów. Można tam zmienić czcionkę, jej rozmiar, kolor i krycie. Ponadto jest też opcja ustawienia tła napisów, które w wielu przypadkach rozwiązuje problem z widocznością:

Po dokonaniu pożądanych zmian, wystarczy wycofać się do poprzedniego ekranu. Jeśli chcemy przywrócić ustawienia domyślne, na samym dole panelu ustawień znajdziemy odpowiedni przycisk.

Ustawienia napisów są również dostępne z poziomu aplikacji Disney+ na telewizory. Nie ma możliwości ich dostosowania z poziomu smartfonów.

Źródło: własne


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej: 

(407)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Błażej
Błażej
15 dni temu

Nadal nie można edytować napisów na TV z systemem Android (Google TV) u mnie jest to Sony XR65X92J…

Marvin
Marvin
1 miesiąc temu

Dla mnie na Disney + niewyraźne to nie są napisy, ale dźwięk. Kiedy na pozostałych plaformacj VOD eystarczy głośność na poziomie 25 to przy Disney + muszę dać 70-80, żeby zrozumieć co mówią. Nie wiem jak to naprawić. Dzięki i dialogi na Disney + są stanowczo za cicho.

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x