Test telewizora Hisense U7NQ – idealny do sportu i grania
- Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Co to jest technologia Mini LED?
- Budowa i wygląd Hisense U7NQ
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA 7.6
- Wyniki testu telewizora Hisense U7NQ
- Werdykt
System i Smart TV VIDAA 7.6
Hisense poszedł drogą takich firm jak Samsung i LG, uzbrajając swój telewizor we własny autorski system operacyjny o nazwie VIDAA. Platforma ta działa bardzo szybko i responsywnie. System robi duże wrażenie pod względem prędkości przemieszczania się po różnych zakładkach. Po najnowszych aktualizacjach ciężko nie odnieść wrażenia, że przypomina mix Tizena oraz GoogleTv. Jak się uczyć to od najlepszych, prawda?
Przemieszczanie się po menu jest bardzo podobne do Androida bądź nowej wersji Tizena od Samsunga. Obecnie w systemie VIDAA znajdziemy tylko część aplikacji, które powinny obowiązkowo być dostępne dla rynku polskiego. Nowości możemy doinstalować z marketu aplikacji. Mamy tutaj więc Netflixa, YouTube, Amazon Prime Video, Rakuten TV oraz CDA.PL. Brakuje na ten moment głównie Max. Wszystkie brakujące aplikacje są jednak zlecone do tworzenia i za moment pojawią się na systemie VIDAA OS. Takie podejście Hisense do rynku polskiego jest doskonałą wiadomością. Producent nie obiecuje tylko zainwestował dużą gotówkę aby wszystkie najważniejsze aplikacje znalazły się jak najszybciej na jego autorskim systemie.
VIDAA nieźle radzi sobie z obsługą plików z USB. Pliki widoczne są w katalogach a np. zdjęcia przegląda się komfortowo.
- Formaty Video: AVI, MP4, MKV, FLV, WMV, MOV, 3GP, MPG, MPEG, VOB, WEBM, OGM, WMA
- Obsługiwane formaty audio: WMV, WMA, FLAC, MP2, MP3
- Format obrazu: JPEG, BMP, GIF, MPO
Uświadczymy również bardzo dobrą przeglądarkę stron www dzięki której sprawdzimy interesujące nas treści w sieci:
Przeglądarka posiada również wbudowaną funkcję blokowania niechcianych reklam. Poprawia ona komfort używania przeglądarki szczególnie gdy do nawigacji używamy pilota. Oczywiście nie pochwalamy używania tego typu oprogramowania. To właśnie dzięki reklamom serwisy internetowe mogą istnieć.
Wbudowane głośniki i brzmienie
Bohater dzisiejszego testu wyposażony został w system audio w konfiguracji 2.1. Tworzą go dwa głośniki średniotonowe oraz subwoofer, który został umieszczony w tylnej części urządzenia. I jak zawsze powtarzamy, tak umieszczony głośnik niskotonowy daje najlepsze rezultaty, dzięki któremu wyraźnie czuć bass. Całokształt brzmi naprawdę dobrze, a moc 40W z pewnością będzie wystarczająca znacznej części użytkowników. Osoby, które jednak nie potrzebują głośników telewizora, niech nie czują się pominięci. Producent zadbał również o nich, decydując się na implementację kodeku Dolby Atmos, który z pewnością znajdzie zastosowanie w kinie domowym.
Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC
Hisense U7NQ posiada wszystkie niezbędne tunery telewizyjne w tym najnowszy DVB-T2 HEVC. Nawigacja po kanałach jest bardzo płynna, a informacje o kanałach są bardzo czytelne i przejrzyste.
(24508)
Czyli nie ma dyskusji czy miniLED, czy OLED. OLED jest jednak bardziej uniwersalny.
wręcz przeciwnie – oled jest właśnie mniej uniwersalny (ciemny w dzień i wypalający się) za to LEPSZY 😉
Wypalający OLED? To chyba modele sprzed kilku laty.
jak siedzisz przy TV w piwnicy to masz rację OLED najlepszy…
nawet w piwnicy nie jest UNIWERSALNY, bo tam też można zapalić żarówkę 😉
Ja bym powiedział, że do oglądania sportu ten tv słabo się nadaje. Wystarczy porównać części testu dotyczące upłynniania w tym tv z tym w teście Sony Bravia 7.
a paradoksalnie jest sponsorem EURO. chichot, jeśli mówicie, że aplikację TVP Sport dołożą…PO euro