Home News CES 2021 Sony zapowiada “kolejny przełom w technologii wyświetlania obrazu”. Czy chodzi o MicroLED? Co zobaczymy podczas konferencji na początku stycznia?
Sony zapowiada “kolejny przełom w technologii wyświetlania obrazu”. Czy chodzi o MicroLED? Co zobaczymy podczas konferencji na początku stycznia?

Sony zapowiada “kolejny przełom w technologii wyświetlania obrazu”. Czy chodzi o MicroLED? Co zobaczymy podczas konferencji na początku stycznia?

7.87K
0

Kolejni producenci telewizorów szykują się już do swoich wirtualnych konferencji noworocznych, na których ujawnią nowe produkty. Sony zaprosiło właśnie widzów na swój event, nawiązując do technologii MicroLED. Nową generację obrazu w technologii bezpośredniego podświetlenia poznamy 6 stycznia.

Sony pokaże nowy ekran MicroLED?

W sieci pojawił się zwiastun wydarzenia, które Sony zaplanowało na 6 stycznia, a więc na kilka dni przed startem wirtualnych targów CES 2021, które po raz pierwszy w historii odbędą się w pełni online. Na krótkim filmie Japończycy przedstawiają „innowacje i kamienie milowe w technologii wyświetlania”, które doprowadziły do stworzenia pierwszego prototypu telewizora MicroLED, (zaprezentowanym podczas CES 2012) a następnie do wykorzystania techniki modułowej, która zaowocowała potężnym ekranem Crystal LED, który podziwialiśmy przy okazji wielu targów na całym świecie.

Pod koniec materiału Sony zapowiada “kolejny przełom w technologii wyświetlania obrazu”, wyraźnie sugerując krok naprzód w pracach nad technologią MicroLED, która zasadza się na bezpośrednim podświetleniu pikseli. Możemy usłyszeć:

“Bądź z nami, gdy przedstawimy kolejny przełom Sony w sektorze premium technologii bezpośredniego podświetlenia, zaprojektowanej tak, aby wiernie oddawać treści zgodnie z zamierzeniami twórcy”

Co okaże się tym przełomem i na czym będzie polegać progres badaniach nad technologią MiroLED? Tego jeszcze nie wiemy. Czy nowy ekran MicroLED będzie rozwiązaniem profesjonalnym czy konsumenckim? Opublikowało je Sony Professional Solutions, co wprost sugeruje przeznaczenie nowego produktu. Jak dotąd jedyny przeznaczony rynkowi konsumenckiemu ekran MicroLED, ogłosił Samsung, zapowiadając rozpoczęcie sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku.

Sony Crystal LED
Sony Crystal LED – ekran wykorzystujący technologię MicroLED, którego pierwszy prototyp firma zaprezentowała w 2012 roku

Pamiętajcie, że będziemy relacjonować dla Was na bieżąco wszystkie ważne wydarzenia i ogłoszenia mające miejsce w styczniu, kiedy normalnie odbywają się w Las Vegas targi CES. W nowym roku po raz pierwszy nie wystartują one w formie fizycznej, jednak na okres 11-14 stycznia zaplanowano oficjalnie czas wirtualnych konferencji odbywających się właśnie w ramach Consumer Electronics Show.

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1608542292


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Sony:

(7874)

5 1 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x