Home News Sony zamknie brytyjską fabrykę płyt CD i Blu-ray?
Sony zamknie brytyjską fabrykę płyt CD i Blu-ray?

Sony zamknie brytyjską fabrykę płyt CD i Blu-ray?

1.48K
2

Firma Sony oficjalnie rozważa zamknięcie fabryki płyt CD i Blu-ray w Wielkiej Brytanii. Japońska korporacja utrzyma pozostałe europejskie placówki tego typu. Firma wskazuje zmieniające się nawyki konsumentów jako powód, dla którego chce zrezygnować z produkcji nośników w UK.

Sony Digital Audio Disc Corporation to producent płyt CD, DVD, Blu-ray (w przeszłości także UMD). Swego czasu japońska firma posiadała ogromny udział w rynku fizycznych nośników, od momentu otworzenia pierwszej fabryki w USA w 1983. To spod jej strzech wyszedł sławny krążek Bruce’a Springsteena „Born in the USA”.

Sony

Niestety w obliczu nieubłagalnie zmieniającego się oblicza rynku, nośniki fizyczne mają się coraz gorzej. Czytając między wierszami komunikat, jaki wydało Sony portalowi What Hi-Fi, należy właśnie w tym doszukiwać się wyjaśnienia, dlaczego firma chce zamknąć swoją brytyjską fabrykę płyt. W tym momencie nie podjęto jeszcze formalnej decyzji, a firma prowadzi wewnętrzne dyskusje na ten temat.

Sony nadal pozostało kilka fabryk w Europie, między innymi w Austrii, Czechach oraz Hiszpanii. Jeśli koncern zdecyduje się na zamknięcie zakładu w Enfield, będzie to w pewnym sensie znak czasów i tryumfu streamingu nad fizycznymi nośnikami.


ZOBACZ TAKŻE: YouTube Music w Polsce. Cena i możliwości usługi


Źródło: What Hi-Fi

(1481)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

2
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o