Home News Sony zamknie brytyjską fabrykę płyt CD i Blu-ray?
Sony zamknie brytyjską fabrykę płyt CD i Blu-ray?

Sony zamknie brytyjską fabrykę płyt CD i Blu-ray?

1.46K
2

Firma Sony oficjalnie rozważa zamknięcie fabryki płyt CD i Blu-ray w Wielkiej Brytanii. Japońska korporacja utrzyma pozostałe europejskie placówki tego typu. Firma wskazuje zmieniające się nawyki konsumentów jako powód, dla którego chce zrezygnować z produkcji nośników w UK.

Sony Digital Audio Disc Corporation to producent płyt CD, DVD, Blu-ray (w przeszłości także UMD). Swego czasu japońska firma posiadała ogromny udział w rynku fizycznych nośników, od momentu otworzenia pierwszej fabryki w USA w 1983. To spod jej strzech wyszedł sławny krążek Bruce’a Springsteena „Born in the USA”.

Sony

Niestety w obliczu nieubłagalnie zmieniającego się oblicza rynku, nośniki fizyczne mają się coraz gorzej. Czytając między wierszami komunikat, jaki wydało Sony portalowi What Hi-Fi, należy właśnie w tym doszukiwać się wyjaśnienia, dlaczego firma chce zamknąć swoją brytyjską fabrykę płyt. W tym momencie nie podjęto jeszcze formalnej decyzji, a firma prowadzi wewnętrzne dyskusje na ten temat.

Sony nadal pozostało kilka fabryk w Europie, między innymi w Austrii, Czechach oraz Hiszpanii. Jeśli koncern zdecyduje się na zamknięcie zakładu w Enfield, będzie to w pewnym sensie znak czasów i tryumfu streamingu nad fizycznymi nośnikami.


ZOBACZ TAKŻE: YouTube Music w Polsce. Cena i możliwości usługi


Źródło: What Hi-Fi

(1461)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. Jako 40-latek wolę wersję gier,filmów,muzyki w wersji ''PUDEŁKOWEJ''.Fakt DIGITAL ma sporo zalet ,ale dla mnie więcej wad.Nic nie zastąpi wydań z przed 20-30 lat na półce.A co będzie za 10-15 lat jak się pojawią anomalia pogodowe czyli zakłócenia w ''internecie''????

  2. Bo konsumenci to teraz małolaty dla których istnieje tylko smartfon 😡