Home News YouTube Music w Polsce. Cena i możliwości usługi
YouTube Music w Polsce. Cena i możliwości usługi

YouTube Music w Polsce. Cena i możliwości usługi

719
0

Serwis muzyczny Google, YouTube Music, wreszcie wkracza do Polski. Ponadto firma wprowadziła również usługę YouTube Premium. Przyglądamy się cenom i możliwościom nowych dla nas serwisów.

Lepiej późno niż wcale


Podczas gdy wiele krajów mogło się już od ponad 3,5 roku cieszyć usługą YouTube Music, w Polsce wkroczyła dopiero teraz. Niemniej, jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż urozmaici ona rynek serwisów streamingowych do muzyki w naszym kraju. Przy okazji, Google Asystent stanie się u nas przydatniejszy. YouTube Music można odtwarzać z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnych na Android i iOS.

Oferta zbliżona do Spotify


YouTube Music oferuje bibliotekę złożoną z ponad 30 milionów utworów. Jest to liczba bardzo zbliżona do tego, co proponuje Spotify (35 mln). Cenowo sprawa przedstawia się identycznie, co u szwedzkiego giganta. Za pojedynczą subskrypcję zapłacimy 19,99 PLN. Natomiast w przypadku rodzinnej (również dla 6 osób, jak na Spotify) jest to 29,99 PLN. Dla niezdecydowanych jest też opcja darmowego wypróbowania usługi na 3 miesiące.

YouTube Music

Brak reklam, odtwarzanie w tle, tryb offline


Usługa Google gwarantuje brak reklam, odtwarzanie muzyki po wyłączeniu ekranu oraz możliwość pobierania utworów offline. Ponadto można dzięki niej oglądać teledyski. Dodatkowo integruje się ona z Google Asystentem. W momencie publikacji nie mieliśmy okazji tej funkcjonalności przetestować i może ona jeszcze u nas nie działać, ale definitywnie będzie ona wprowadzona.

YouTube Premium


Oprócz tego Google wprowadziło do naszego kraju YouTube Premium. Usługa ta kosztuje 23,99 PLN dla pojedynczego użytkownika oraz 35,99 PLN w abonamencie rodzinnym. Zawarta jest już w niej subskrypcja YouTube Music. Poza tym, dzięki niej możliwe jest oglądanie YouTube bez reklam, ściągać materiały offline, odtwarzać je przy wygaszonym ekranie. Zapewnia ona także dostęp do własnych produkcji (filmy, seriale, programy) na wyłączność (YouTube Originals).


ZOBACZ TAKŻE: USA: rynek muzyczny ma się nieźle. Rekordowa sprzedaż winyli


Źródło: YouTube, opracowanie własne

(719)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.