Home News Samsung wprowadzi na rynek telewizory 8K z 5G
Samsung wprowadzi na rynek telewizory 8K z 5G

Samsung wprowadzi na rynek telewizory 8K z 5G

1.15K
0

Firma Samsung Electronics zawarła porozumienie z SK Telecom. W myśl umowy koreański gigant wraz z dostawcą usług telekomunikacyjnych wspólnie opracują i wprowadzą na rynek telewizory 8K z 5G.

Samsung przeprowadził transmisję 8K drogą naziemną

SK Telecom to największy dostawca usług telekomunikacyjnych w Korei Południowej. W kwietniu tego roku firma uruchomiła sieć 5G i już do tej pory z najnowszej technologii łączności korzysta u niej ponad milion abonentów. SK Telecom będzie współpracować z Samsungiem nad telewizorami 8K wyposażonymi w łączność 5G.

Samsung

SK Telecom zapewni technologie Mobile Edge Computing i Network-Based Media Processing. Mają one wspomóc transmitowanie sygnału 8K przy kompletnej minimalizacji opóźnień. Z kolei Samsung dołoży swoje rozwiązanie AI Upscaling wraz z kodekami nowej generacji służącymi do skalowania obrazu do 8K. Producent zapewni również kluczyki USB z 5G dla telewizorów. Jest wielce prawdopodobne, że odbiornik nie będzie posiadał modemu 5G, lecz właśnie konieczne będzie zewnętrzne akcesorium. Identyczna sytuacja miała miejsce z 4G (LTE) w 2010 roku.

Współpraca SK Telecom i Samsung zapewni Koreańczykom dostęp do serwisów VOD o nazwie POOQ (to wspólne przedsięwzięcie trzech nadawców / sieci publicznych w Korei) oraz oksusu. Obydwa z nich będą oferowały treści w 8K. Ponadto wspólne rozwiązania dwóch koreańskich firm znajdziemy także w ogłoszonym wcześniej pionowym telewizorze Sero, który również zapewni łączność z 5G.


ZOBACZ TAKŻE: Samsung Sero: pionowy telewizor dla millenialsów


Los technologii 8K i 5G wydaje się być ze sobą połączony, a najwięcej innowacji w tym temacie pochodzi z regionów azjatyckich. Samsung nie jest jedyną firmą, która planuje telewizory z łącznością 5G. Taki odbiornik zademonstrowała również firma Sharp na IFA.

Źródło: Advanced Television

(1149)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o