Home News Reżyser Uciekaj! stworzył kolejne arcydzieło? Są pierwsze reakcje
Reżyser Uciekaj! stworzył kolejne arcydzieło? Są pierwsze reakcje

Reżyser Uciekaj! stworzył kolejne arcydzieło? Są pierwsze reakcje

580
0

Właśnie trwa festiwal SXSW. W jego trakcie odbyła się premiera filmu To właśnie my, nowej produkcji reżysera Uciekaj!, Jordana Peele’a. Pojawiły się pierwsze reakcje krytyków w Internecie. Zapowiada się kolejny hit.

To właśnie my (oryg. Us) to najnowszy film Jordana Peele’a. Jest to historia o rodzinie spędzającej wakacje na plażowym kurorcie, których pobyt przerywa inwazja złowieszczych, zamaskowanych oprawców. Każdy z nich przy okazji imituje wygląd członków rodziny. W głównych rolach występują znani z Czarnej Pantery Lupita Nyong’o oraz Winston Duke.

Uciekaj!

Od 8 marca trwa festiwal South by Southwest (SXSW). Zeszłej nocy właśnie odbył się pokaz filmu Peele’a. Krytycy, którzy mieli okazję na nim być nie szczędzą na dodatek superlatyw w stronę filmu. Na przykład Clayton Davis użył wręcz stwierdzenia, że rodzi się nam współczesny Hitchcock. – Za 20 lat ktoś się nas zapyta, jaki jest nasz ulubiony film Peele’a i otrzymamy 10-12 różnych odpowiedzi – napisał na Twitterze właściciel portalu Awards Circuit. Matthew Monagle z Austin Chronicle porównał z kolei dzieło Peele’a do pełnometrażowej wersji Strefy mroku. Co więcej, jeden z blogerów filmowych doszukał się nawet nutki Funny Games Michaela Haneke. W większości wstępnych opinii chwalono Lupitę Nyong’o oraz oryginalność, a także łączenie elementów strasznych z humorystycznymi.

Polska premiera filmu odbędzie się 22 marca, w USA natomiast wchodzi on do kin już 13 marca. Wybieracie się?

Źródło: Entertainment Weekly

(580)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.