Home News Red Dead Redemption 2: R* stawia na bogactwo, a nie wielkość świata
Red Dead Redemption 2: R* stawia na bogactwo, a nie wielkość świata

Red Dead Redemption 2: R* stawia na bogactwo, a nie wielkość świata

590
1

Premiera Red Dead Redemption 2 już w dość niedługim czasie. Tymczasem ekipa deweloperska niedawno wypowiadała się na temat świata, jaki przyjdzie nam eksplorować w grze.

Magazyn Gamestar przeprowadził niedawno rozmowę z członkami ekipy pracującej nad Red Dead Redemption 2. Z rozmowy wynika, że ich celem było stworzenie nie największego, lecz najbardziej szczegółowego, realistycznego i interaktywnego świata jaki kiedykolwiek stworzyli.

Aby uwiarygodnić ten element gry, wiele jego części składowych będzie generowanych dynamicznie. Na przykład wygląd budynków ma ulegać systematycznym zmianom, a postaci które zasiedlają obszar rozgrywki nie będą znikać po ukończeniu misji. Każda ważna fabularnie postać będzie umieszczona w świecie i będzie żyć własnym życiem cały czas.

Deweloperzy chcą urozmaicić kalejdoskop postaci występujących w grze i nadać im różnorodnych osobowości. Niektórzy będą strachliwi i przekażą nam pieniądze nawet gdy nie zastraszymy ich rewolwerem, natomiast z drugiej strony inni mają być bardziej agresywni i zaatakują nas nawet gdy nie wyciągniemy broni. Gdy zdecydujemy się kogoś okraść, pewne postaci zorientują się ale z wyższością nas zignorują, inne z kolei mogą ostrzec zanim sięgną po rewolwer, ale będą też tacy którzy będą strzelać od razu. Rockstar pragnie aby gracz nigdy nie był pewien jak się zachowa wobec niego otoczenie.

Red Dead Redemption 2

W Red Dead Redemption 2 według Rockstar nie będzie questów z checklistą rzeczy do “odfajkowania”. Deweloperzy pragną zatrzeć granice między rodzajami zawartości, tak aby utrzymać najwyższy stopień immersji. R* chce abyśmy nie odczuwali, że w danym momencie przechodzimy poboczną lub główną misję, czy dokonujemy interakcji z postacią poboczną czy jedną z głównych postaci.

Uświadczymy tutaj losowych wydarzeń, jednak będą one predeterminowane tak aby miały sens w kontekście naszego bieżącego stanu postępu, naszych obecnych zadań oraz celu podróży. Na przykład jeśli popełnimy zbrodnię, a władze będą podejrzewać, że to my jesteśmy sprawcą, będą najpierw z nami rozmawiać, a my otrzymamy opcję odniesienia się do zarzutów i uniknięcia konfrontacji.

Red Dead Redemption 2 ukaże się 26 października na PS4 oraz Xbox One, z wykorzystaniem dodatkowej mocy PS4 Pro oraz Xbox One X.

(590)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. Z pewnością będę chciał w to zagrać.
    Będę musiał Geralta na półkę odłożyć