Home News Sony stworzyło nowy model PS5? To przebudowana wersja! Czym się różni od oryginału?
Sony stworzyło nowy model PS5? To przebudowana wersja! Czym się różni od oryginału?

Sony stworzyło nowy model PS5? To przebudowana wersja! Czym się różni od oryginału?

3.54K
0

Już niebawem w sklepach możemy natrafić na nowy model konsoli PS5! Nie chodzi jeszcze o PS5 Pro lub Slim, ale o kolejne wcielenie tego samego, wydanego jesienią 2020 roku sprzętu. Sony już wcześniej dokonało w nim niewielkich zmian, a najnowsze doniesienia wskazują, że szykują się kolejne. Co tym razem zostanie przebudowane w PlayStation 5? Kiedy będzie można kupić nową wersję?

Nowy model PS5 na horyzoncie – Sony dokonuje kolejnych zmian! Kiedy będzie można kupić?

Po raz kolejny Japończycy zaplanowali korektę projektu PlayStation 5 – prawdopodobnie po to, by poprawić dostępność swojej konsoli. Jeden z dobrze poinformowanych insiderów dotarł do dokumentów, w których zarejestrowano niespotykany wcześniej symbol powiązany z tym sprzętem: CFI-1200. Jest to najprawdopodobniej kolejna wersja PS5:

Jakich zmian można się spodziewać po modelu oznaczonym tym symbolem? Na pewno nie będzie to żadna transformacja obudowy i zapewne nie zdołamy nawet dojrzeć żadnych fizycznych zmian. Te – choć bardzo kosmetyczne – Sony wprowadziło przy okazji poprzedniej wersji, w której pojawiła się nowa podstawka, śrubka do niej oraz przebudowane chłodzenie. Tym razem może chodzić o jeszcze coś innego, a mianowicie proces technologiczny, w którym powstają procesory dedykowane PS5.

Wedle doniesień powiązanych najpewniej z odkryciem modelu CFI-200, Sony zaplanowało zmianę z aktualnie stosowanego procesu 7nm na 6nm, za który odpowiada firma TMSC. W ten sposób w krótkim czasie mogłby powstać sporo czipów przeznaczonych PS5, a zatem i więcej samych konsol. Taka transformacja może więc potencjalnie bardzo pozytywnie odbić się na dostępności konsoli w sklepach! Te wieści pokrywają się z niedawnymi zapowiedziami Sony, które jeszcze w 2022 roku chce dostarczyć do sklepów znacznie większą liczbę konsol niż w poprzednich latach.

Sony dokonuje kolejnych zmian w PlayStation 5. Będzie większa dostępność?

Źródła: https://www.tweaktown.com/news/79221/sonys-playstation-5-refresh-in-2022-wont-be-ps5-pro/index.html, https://twitter.com/Zuby_Tech/status/1524047131186716672


Konsole i gry – przeczytaj więcej:

(3542)

3 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x