Home News Używasz tak PS5? Konsola może się zepsuć! Ważne ostrzeżenie
Używasz tak PS5? Konsola może się zepsuć! Ważne ostrzeżenie

Używasz tak PS5? Konsola może się zepsuć! Ważne ostrzeżenie

1.35K
1

Takie ustawianie konsoli PS5, pomimo że jest zalecane przez Sony, może powodować poważne uszkodzenia! Serwisanci informują o problemie.

Eksperci alarmują: przez to konsola PS5 może się zepsuć! Sprawdź, czy źle ustawiasz sprzęt

Konsola PS5 jest sprzedawana i reklamowana jako urządzenie, które można używać zarówno pionowo i poziomo. Przez swoje gabaryty, użytkownicy często korzystają z ustawienia pionowego, co jest promowane również przez Sony. Niektórzy eksperci od napraw sprzętu twierdzą jednak, że używanie PS5 w pionie to gwarantowana recepta na katastrofę, która może nawet zabić konsolę!

Według 68Logic, użytkownika konsol PlayStation, który od 2010 roku jest właścicielem warsztatu naprawczego sprzętu we Francji, używanie PS5 w pionie może ją trwale uszkodzić, a sam widział rezultaty na konsolach swoich klientów, co pokazał na swoim Twitterze.

Problem ma polegać na tym, że ciekły metal używany do chłodzenia APU może się rozlać i stać się nierówny, co wpływa (przynajmniej) na chłodzenie. Ben Montana, właściciel specjalistycznego warsztatu naprawczego “ILoveMyConsole” we Francji, również od miesięcy próbuje zwrócić uwagę na ten problem. Dodaje, że nie są to odosobnione przypadki. Według niego ryzyko jest wysokie w przypadku PS5, które stoją pionowo przez długi czas, i mówi, że dotyczy to wszystkich modeli. Obejmuje to również konsole w wersji bez napędu, a niektórzy twierdzą, że wibracje napędu Blu-ray mogą sprawić, że problem będzie poważniejszy na PS5 w wersji fizycznej.

W jaki sposób ustawiacie swoją konsolę? Wiedzieliście o takim zagrożeniu?

Źródło: https://wololo.net/2023/01/05/youre-killing-your-ps5-by-using-it-vertically-due-to-a-design-flaw-by-sony-according-to-hardware-experts/


Konsole i gry – przeczytaj więcej:

(1350)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Jak konsola się zepsuje przez to to według mnie firma Sony powinna wymieniać konsolę na nowe lub zwracać pieniądze.Ja mam ustawioną w pionie ale na razie jej nie włączam dobrze że ktoś to odkrył.Jak prawidłowo powinna być ustawiona?

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x