Home News Premiera nowych monitorów wizyjnych 4K HDR Sony TRIMASTER
Premiera nowych monitorów wizyjnych 4K HDR Sony TRIMASTER

Premiera nowych monitorów wizyjnych 4K HDR Sony TRIMASTER

1.57K
1

Podczas tegorocznych targów BSC Expo w Londynie firma Sony ogłosi wprowadzenie do oferty nowych monitorów wizyjnych: wysokiej klasy modeli z serii TRIMASTER z ekranami 24″ i 18,4″. Oba nowe modele będą prezentowane na stanowisku 515 wraz z innymi flagowymi rozwiązaniami Sony.

Kluczowa cecha

24- i 18,4-calowe modele z serii PVM-X ogłoszone na targach BSC 2020 pokrywają 100% zakresu barw najlepszego na rynku monitora studyjnego BVM-HX310 i zapewniają luminancję białego ekranu na poziomie 1000 cd/m2

O nowych monitorach Sony

Monitory PVM-X2400 (24″) i PVM-X1800 (18,4″) gwarantują wysoką jakość obrazu i wierną reprodukcję kolorów. Uzyskanie tych właściwości umożliwiają dedykowane panele Sony łączące bardzo wysoką rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli z imponującą luminancją białego ekranu: 1000 cd/m2. Szeroki zakres barw jest taki sam jak w najlepszym w branży monitorze studyjnym TRIMASTER HX BVM-HX310, co przekłada się na wierną reprodukcję kolorów i skali szarości. W rezultacie nowe monitory będą niezawodnymi narzędziami do krytycznej oceny obrazu i dokładnego odwzorowywania barw na wszystkich etapach produkcji filmowej. Ze względu na zwartą, przenośną konstrukcję monitory znajdą różne zastosowania w produkcjach 4K HDR, takie jak podgląd obrazu na planie, montaż nieliniowy, wyświetlanie obrazu na ścianie monitorów czy podgląd w szafie rack w wozie transmisyjnym lub centralnym pomieszczeniu technicznym stacji.

Trzystopniowe ograniczanie jasności podświetlenia w nowych trybach Black Detail High/Mid/Low pomaga wiernie zreprodukować barwy i przejścia tonalne w obszarach o małej jasności. Kolejną nowością jest system sterowania podświetleniem Dynamic Contrast Drive, który przy przesyłaniu obrazu z monitorów PVM-X2400/X1800 na obecne modele OLED dynamicznie zmienia jasność podświetlenia odpowiednio do sceny lub klatki. Funkcja ta pozwala filmowcom kontrolować balans świateł i cieni zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach.

Sony_pvmx2400_monitor wizyjny premiera 3

Cieszymy się, że w tym roku znów jesteśmy na BSC i że możemy ogłosić na nich dwa nowe monitory wizyjne — mówi Daniel Dubreuil, starszy menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — Sony zawsze stawia na ścisłą współpracę z partnerami, klientami i innymi podmiotami z branży, by pomagać filmowcom w pokonywaniu trudności w codziennej pracy na planie lub w montażowni. Dzięki nowym modelom Sony może zaoferować klientom jeszcze szerszy wachlarz kompaktowych monitorów 4K HDR, które od początku do końca wiernie i niezawodnie oddają barwy.

Do najważniejszych cech nowych monitorów referencyjnych należą:

  • Technologia TRIMASTER zapewniająca dokładną reprodukcję kolorów i skali szarości oraz pokrycie 100% zakresu barw najlepszego na rynku monitora studyjnego BVM-HX310
  • Rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli) i możliwości HDR
  • Nowe tryby Black Detail High/Mid/Low do wiernej reprodukcji barw i przejść tonalnych w obszarach o małej jasności
  • Dynamiczny współczynnik kontrastu 1 000 000:1 zapewniany przez nowy system sterowania podświetleniem Dynamic Contrast Drive, dynamicznie dostosowujący jasność podświetlenia do poszczególnych klatek sceny
  • Wykresy 4K/HD w formie przebiegu sygnału i wektoroskopu ze skalą HDR
  • Tryb widoku poczwórnego i możliwość użycia własnych tabel LUT 3D
  • Łącza 12G/6G/3G/HD-SDI z automatyczną konfiguracją

Kiedy premiera?

Nowe monitory będą dostępne od lipca 2020 r.

Co więcej na targach BSC 2020?

Goście targów BSC 2020 będą mogli zapoznać się z szeregiem rozwiązań do rejestracji i podglądu obrazu na planie filmowym, między innymi z flagową kamerą filmową VENICE oraz nową kamerą FX9 wyposażoną w pełnoklatkowy przetwornik obrazu o rozdzielczości 6K. Na stoisku Sony znajdzie się także wiele akcesoriów innych producentów. Testując je, klienci będą mogli przekonać się, jak sprzęt Sony współpracuje na planie z innymi produktami będącymi standardem w branży. Najnowsze rozwiązania zaprezentują specjaliści Sony. Będzie można z nimi także przedyskutować wyzwania stojące obecnie przed branżą i najważniejsze trendy.

BSC to dla Sony doskonała okazja do pokazania zaawansowanych rozwiązań, które umożliwiają rejestrację i podgląd obrazu na planie i ułatwiają filmowcom urzeczywistnianie twórczych wizji — mówi Sebastian Leske, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — Za przykład może posłużyć flagowa kamera CineAlta VENICE z nowo wydanym wewnętrznym oprogramowaniem w wersji 5.0, które rozszerza możliwości rejestracji obrazu HFR do 90 kl./s przy 6K 2,39:1, pozwala na wewnętrzny zapis w formacie HD ProRes 4444 i wprowadza wiele innych funkcji. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko.

Więcej informacji na temat Sony:

(1569)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
Adam Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Ciekawe jakby się grało na takim monitorze?