Home News Polsat został ukarany przez KRRiT! Nadawca zawiódł widzów i zapłacił karę
Polsat został ukarany przez KRRiT! Nadawca zawiódł widzów i zapłacił karę

Polsat został ukarany przez KRRiT! Nadawca zawiódł widzów i zapłacił karę

541
1

Telewizja Polsat została ukarana przez KRRiT! Sprawa dotyczy transmisji jednego z meczów siatkarskich mistrzostw Europy. Widzowie nie mogli go oglądać za darmo w otwartym kanale. Jakie są szczegóły sprawy i wysokość grzywny, którą musi zapłacić nadawca?

Polsat ukarany przez KRRiT! Nadawca zapłacił karę za brak transmisji za darmo z meczu siatkówki

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na Polsat! Do organu wpłynęły skargi od zawiedzionych widzów, po czym wszczęto postępowanie wyjaśniające. Czego dotyczy sprawa i jaka jest kwota grzywny?

Kanał ATM Rozrywka, który usunięto z naziemnej telewizji cyfrowej, ma szansę powrócić! Sąd uznał skargę na KRRiT. Co dalej?

Chodzi o spotkanie reprezentacji Polski i Niemiec w ramach ubiegłorocznych mistrzostw Europy kobiet w siatkówce – 19 sierpnia 2021 roku. Polsat udostępnił transmisję tylko w swoim odpłatnym kanale Polsat Sport. Było to niezgodne z rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 3 grudnia 2014 roku, które określa warunki transmisji “ważnych wydarzeń”. Zakłada ono, że rozgrywki na tym poziomie z udziałem polskich drużyn muszą być transmitowane w ogólnodostępnych stacjach telewizyjnych. Właśnie tego przepisu nie przestrzegł Polsat.

W związku z tym incydentem, do KRRiT wpłynęło 11 skarg od oburzonych telewidzów. Następne spotkania z Czechami, Hiszpanią, Grecją i Bułgarią były już dostępne na antenie Super Polsatu. KRRiT wszczęło jednak postępowanie dotyczące pierwszego z meczów. Dwa miesiące temu na Telewizję Polsat została nałożona kara w wysokości 30 tysięcy złotych. Nie była ona prawomocna, lecz Polsat nie zdecydował się od niej odwołać. Wedle informacji pozyskanych przez serwis Wirtualnemedia.pl, nadawca zapłaci grzywnę.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-kara-polsat-mecz-polska-niemcy-mistrzostwa-europy-siatkarki-tomasz-matwiejczuk


Telewizja – przeczytaj więcej:

(541)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
Mariusz
13 dni temu

co nam po “takich grzywnach” ? PODOBNO mecz LM Bayer-Barca w PBoxGo też był wspaniały…

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x