Home News Plex z nową wersją na PC, ale traci najważniejszą funkcję
Plex z nową wersją na PC, ale traci najważniejszą funkcję

Plex z nową wersją na PC, ale traci najważniejszą funkcję

1.51K
0

Popularna aplikacja multimedialna Plex od teraz ma nową aplikację na Windowsa i komputery Mac. Niestety wkrótce straci swoją najważniejszą funkcjonalność, możliwość używania jej jako domowego centrum multimedialnego.

Aplikacja Plex zyskała swoją popularność w czasach przed zalewem przystawek do strumieniowania mediów. Umożliwia oglądanie kolekcji własnych filmów/seriali bądź usług streamingowych z wielu platform w ramach jednego interfejsu. Do tej pory oferowała także funkcję Home Theater PC (HTPC), czyli domowego centrum multimedialnego podłączonego z komputera do telewizora i/lub kina domowego. Niestety firma postanowiła zakończyć wspieranie tej wersji aplikacji dla PC i zastępuje ją nowym oprogramowaniem.  Odznacza się uproszczonym i szybszym interfejsem, a jedną z najważniejszych zmian jest przemianowanie funkcji “Sync” na “Downloads”, dzięki której pobierzemy multimedia do oglądania offline.

Plex

Twórcy oprogramowania byli świadomi, że wielu użytkowników poczuje się rozczarowana. Jednak popularność przystawek takich, jak Roku czy Apple TV, spowodowała, że używanie PC jako centrum multimedialnego coraz mocniej mijało się z celem. Decyzja ta była ze strony deweloperów jak najbardziej przemyślana i oparta o statystyki użytkowania ich usług.

Obecnie można pobrać wyłącznie nową aplikację i zniknęła dedykowana wersja dla Windows 10 z Microsoft Store. Plex zapewni wsparcie dla starej wersji (dla osób, które mają ją zainstalowaną) do stycznia 2020. Deweloperzy zachęcają przy tym do korzystania ze swojej aplikacji z urządzeń, takich jak Apple TV czy smartfonów z Androidem. Przy okazji podkreślają, że platformy te są obecnie znacznie lepszym i łatwiejszym rozwiązaniem.


ZOBACZ TAKŻE: CyberLink PowerDVD 19 z obsługą 4K Ultra HD Blu-ray i 8K


Źródło: Variety

(1506)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o