Home News LG zacznie masową produkcję 77-calowych paneli OLED w 2020!
LG zacznie masową produkcję 77-calowych paneli OLED w 2020!

LG zacznie masową produkcję 77-calowych paneli OLED w 2020!

2.55K
1

Wkrótce LG odda do użytku fabrykę OLED w Chinach, a według najnowszych doniesień koreańskich mediów mają być tam produkowane panele OLED o przekątnej 77 cali!

29 sierpnia zakończą się prace nad fabryką paneli OLED w Guangzhou, w Chinach. LG Display ma zająć się w niej początkowo produkcją ekranów o przekątnej 55 i 65 cali, jeszcze w drugiej połowie tego roku. Jak podaje teraz dziennik Business Korea, koreański koncern w przyszłym roku zacznie również wytwarzać 77-calowe panele OLED. Do tej pory były one jedynie produkowane w fabryce generacji 8.5 w Paju w Korei.

LG
Nowa fabryka LG Display w Guangzhou w Chinach

LG wprowadziło w nowym zakładzie w Guangzhou proces technologiczny MMG (multi-model glass). Pozwala on na uzyskanie paneli o różnych rozmiarach z tego samego substratu.

Istnieje również prawdopodobieństwo, że LG zacznie masową produkcję wcześniej zapowiadanych 48-calowych paneli wraz z 77-calowymi. Firma analityczna IHS Markit prognozuje, że te drugie wejdą w etap masowej produkcji w drugiej połowie 2020 roku.

Jeśli chodzi o perspektywy na przyszłość, LG postanowiło stopniowo odchodzić od technologii LCD. Na tym poletku przegrywa bowiem z chińskimi producentami i woli się skupić na OLED-ach, w których jest niekwestionowanym liderem.


ZOBACZ TAKŻE: Philips OLED984, flagowiec z soundbarem B&W, Dolby Vision i Atmos


Najnowsze trendy pokazują, że konsumenci pragną coraz większych odbiorników. Według IHS w 2023 roku do klientów trafi ponad 8,5 miliona telewizorów o przekątnej ekranu powyżej 70 cali. Dlatego też inwestycja w Guangzhou ze strony LG wydaje się dobrym, przyszłościowym posunięciem.

Źródło: AVForums, Business Korea

(2553)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o