Home News Eksperyment LG: OLED TV zapewnia największą immersję
Eksperyment LG: OLED TV zapewnia największą immersję

Eksperyment LG: OLED TV zapewnia największą immersję

4.84K
0

Koncern LG we współpracy z firmą Realeyes przeprowadził ostatnio eksperyment na temat wrażeń jakie towarzyszą oglądaniu “Gry o tron” na telewizorze OLED z 2019 i odbiorniku LED z 2013. Reakcje zbadano technologią rozpoznawania obrazów i AI, a wyniki były co najmniej ciekawe.

Realeyes to firma specjalizująca się w implementacji technologii komputerowego rozpoznawania obrazów oraz maszynowego uczenia. Z jej usług skorzystało ostatnio LG, aby przeprowadzić interesujący eksperyment.

LG poprosiło brytyjskich influencerów, bliźniaków Henry’ego i Williama Wade’ów o obejrzenie odcinka “Gry o tron” pt. “Bitwa bękartów”. Zaproszono ich do “pokoju immersji”, gdzie obydwaj oglądali go w kompletnym zaciemnieniu. Każdy z nich na innym sprzęcie – na OLEDzie z 2019 oraz telewizorze LED z 2013.

LG

Zestawiono ze sobą właśnie te dwa typu odbiorników, gdyż telewizory LED są najpopularniejsze w UK, a poza tym średnio typowy konsument wymienia TV co pięć lat. Ideą tego eksperymentu było pokazanie, jaki wpływ na mają nowinki technologiczne na reakcje emocjonalne.

Technologia AI została specjalnie przeszkolona w celu odczytywania ludzkich emocji oraz momentów skupienia. Czynniki te były wyznacznikami immersji widza.

Reakcje braci były mierzone z użyciem EKG a ich mimika twarzy i ciała została przeanalizowana przez oprogramowanie Realeyes. Wykryło ono 27 momentów wyjątkowego zaangażowania emocjonalnego u bliźniaka oglądającego na telewizorze OLED, podczas gdy w przypadku telewizora LED, było ich zaledwie cztery. Ponadto, współczynnik zadowolenia przy oglądaniu “Gry o tron” na OLEDzie był trzykrotnie wyższy. Ogólnie rzecz biorąc, wrażenia płynące z oglądania serialu na nowszym odbiorniku były o 15% intensywniejsze z emocjonalnego punktu widzenia – tak twierdzi LG.


ZOBACZ TAKŻE: Oprogramowanie 05.10.03 do LG OLED C8/E8/G8/W8 | PORADNIK | – zmiana gammy


Samo badanie oczywiście można kwestionować pod wieloma względami, chociaż jest na pewno interesującą z punktu widzenia technologii ciekawostką. Trudno jednak zaprzeczyć temu, że oglądanie jakiegokolwiek rodzaju zawartości na OLED TV jest po prostu przyjemniejsze.

Źródło: HDTVtest

(4840)

Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

4
Zobacz więcej komentarzy na forum

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subskrybuj  
Powiadom o