Home Fachowa publicystyka i artykuły Oprogramowanie 05.10.03 do LG OLED C8/E8/G8/W8 | PORADNIK | – zmiana gammy
Oprogramowanie 05.10.03 do LG OLED C8/E8/G8/W8 | PORADNIK | – zmiana gammy

Oprogramowanie 05.10.03 do LG OLED C8/E8/G8/W8 | PORADNIK | – zmiana gammy

7.61K
0

W ostatnich dniach pojawiła się kolejna aktualizacja firmware dla telewizorów LG OLED 2018: C8, E8, G8 oraz W8. Dokładna lista zmian podana została w nieoficjalnym komunikacie i sprowadza się do dziewięciu elementów, które tłumaczę w tym wpisie.

Będą to:

  1. Fixed Google Speech’s bug
  2. Improving Google Assistant service
  3. Improving Amazon Echo service
  4. “Direct TV Now” ready for 2018 yeares of product launch
  5. TV Remote service expansion to 14 EU countries
  6. Adding Compensation function in OLED model Auto Off condition
  7. Adding 18Y HDCP 2.3
  8. Adding to Israeli STB Universal Remote Control
  9. Fixed minor bugs

Jak widzimy, powyższe zmiany nie są zbyt istotne, jednak ja jestem zdania, że urządzenia zawsze warto aktualizować. Wpis tworzę jednak z innej przyczyny. Okazuje się, że pod punktem 9. “Minor bugs” jest także kolejna modyfikacja charakterystyki jasności telewizora. Przypomnijmy, że została ona już raz zmieniona, wraz z oprogramowaniem 04.10.31 – 04.10.55. O czym możecie przeczytać we wpisie: Nowe oprogramowanie 04.10.31 do LG OLED TV – Jak działa? Czy robić aktualizacje?

Dla osób, które nie miały profesjonalnie skalibrowanego telewizora przez moją firmę – SkalibrujTV.pl nie oznacza to nic szczególnego – po aktualizacji obraz ulegnie rozjaśnieniu, szczególnie w czerniach i ćwierćtonach. Nieskalibrowany TV nie oddaje jednak precyzyjnie tego co widział reżyser, o czym więcej możemy dowiedzieć się na przykład w temacie: Co to jest Kalibracja Telewizora? Jakie ustawienia są dobre i “naturalne”? więc nie będzie się dało nawet ocenić obiektywnie, czy zmiana ta wyszła na dobre, czy na złe. Zupełne inaczej wygląda to w przypadku telewizorów po kalibracji, w których zależy nam na utrzymaniu wzorcowych parametrów studyjnych! Jak więc mamy postępować?

Test LG OLED C8 referencja

(7611)

0 0 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

5
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x