Home News Philips zaskakuje 88-calowym OLED 8K!
Philips zaskakuje 88-calowym OLED 8K!

Philips zaskakuje 88-calowym OLED 8K!

2.46K
1

Na IFA 2019, firma Philips zaprezentowała najwięcej nowości związanych z telewizorami, które będą miały premierę jeszcze w tym roku. Jednak nikt się nie spodziewał, że na zamkniętych pokazach dla dziennikarzy, będzie można zobaczyć zapowiedź telewizora 88 calowego wyprodukowanego w technologii OLED 8K!

Każda większy producent telewizorów myśli o wprowadzaniu modeli 8K. Philips nie jest tutaj wyjątkiem. Na rynku mamy już kilka telewizorów z rozdzielczością 8K: Samsung QLED Q950R, Sony LCD ZG9, a także wchodzący teraz LG OLED Z9. Philips również opracował swój 88-calowy odbiornik OLED 8K.

W przeciwieństwie do konkurentów firma pragnie jeszcze poczekać na wydanie swojego produktu w segmencie konsumenckim i dokładnie go dopracować (np. pod względem systemu ambilight). Swój prototyp pokazała za zamkniętymi drzwiami na IFA 2019.

Danny Tack z Philips uważa, że obecnie rynek 8K jeszcze raczkuje i nie ma powodu, aby się spieszyć w tym temacie. Tack sugeruje, że być może Philips wprowadzi telewizory 8K w przyszłym roku, ale plany holenderskiej firmy mogą jeszcze ulec zmianie.

Telewizor 8K OLED Philips posiada najnowszy procesor obrazu P5. Jeśli ukazałby się w 2020, to należy oczekiwać, że producent wyposaży go w porty HDMI 2.1, które obecnie jedynie znajdziemy w telewizorach LG OLED z 2019.


ZOBACZ TAKŻE: Mamy finalną specyfikację 8K dla telewizorów!


Źródło: własne (targi IFA 2019)

(2456)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o