Home News NAD T 778 – flagowy amplituner z Dolby Atmos i obsługą 4K
NAD T 778 – flagowy amplituner z Dolby Atmos i obsługą 4K

NAD T 778 – flagowy amplituner z Dolby Atmos i obsługą 4K

2.33K
15

Firma NAD wprowadzi wkrótce do sprzedaży nowy amplituner T 778. Jest to produkt z wysokiej półki, skierowany do audiofilów, obsługujący dźwięk 9-kanałowy z Dolby Atmos i 4K.

Amplituner NAD T 778 wyposażony jest w 9-kanałowy wzmacniacz w technologii Hybrid Digital. Jest to zasadniczo wzmacniacz klasy D, ale z analogowymi układami sterującymi i ścieżką sygnału. Zapewnia on moc wyjściową ciągłą 9 x 100 W. Sprzęt umożliwia konfigurację 7.1.4 z opcją wyjścia na drugą strefę.

Dolby Atmos

Jak należałoby oczekiwać po sprzęcie takiej klasy, dekoduje on sygnał w Dolby Atmos i DTS Master Audio. Wyposażony jest również w technologię korekcji audio Dirac Live. Amplituner przepuszcza również sygnał w 4K UHD, a także obsługuje bezstratną technologię streamingu Bluetooth aptx HD. Produkt NAD posiada przetworniki DAC ESS Saber z opcją dekodowania MQA (wszystkie wejścia), a więc zgodny jest także z Hi-Res Music. Producent wyposażył amplituner w autorski system operacyjny, BluOS, dzięki któremu możemy skorzystać z bezstratnego strumieniowania muzyki do 24-bit / 192 kHz. T 778 może połączyć się z dowolnym urządzeniem z BluOS w obrębie wspólnej sieci domowej.

NAD T 778 posiada panel dotykowy TFT, a także port seryjny RS232, gniazda trigger in / out i wejście na odbiornik podczerwieni z funkcją uczenia. Amplituner można również zamontować w szafie rack typu 3U.

amplituner z Dolby Atmos

Cena i dostępność

Produkt ten będzie można zobaczyć na trwających między 12 a 14 września targach audio CEDIA. Do sprzedaży w Europie wejdzie w listopadzie. Jego sugerowana cena detaliczna to 2499 funtów (ok. 12 140 zł).


ZOBACZ TAKŻE: Onkyo TX-RZ3400: flagowy amplituner z Dolby Atmos i DTS:X


Źródło: AV Forums

(2332)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(15)

 1. No tak, masz rację. "Produkt z wysokiej półki, skierowany do audiofilów".  

  Nie wiedziałem, że Monster robił końcówki mocy. Mam za to ich kabel "z lat prosperity", z czystego srebra S-VHS, w szufladzie leży prawie zapomniany i bezużyteczny 😁.

 2. Tych końcówek mocy - to do dzisiaj żałuję...Chociaż spaliły mi wówczas wysokotonowe w Monitor Audio PL-200 i PL-100. Ale przesadziłem z pokrętłem volume i poszło...A pobór prądu z kina pokazywał mi wówczas ponad 5,5kW.

 3. Mój pierwszy subwoofer to był duży pasywny Jamo w układzie band-pass, czyli szkoła MBL 😁 Dawał radę na scenie z Terminatora (wybuch bomby atomowej). Stare dzieje z ubiegłego tysiąclecia 😀. No i wtedy też była yamaha, no po prostu lubię yamahy jak Ty denona…

   

   

 4. 13 minut temu, Deimos napisał:

  Tych końcówek mocy - to do dzisiaj żałuję

  Może jeszcze odkupisz? Dobry sprzęt krąży po rynku latami - ja przecież mam twojego DD-18 "trzeciej ręki" ;)

 5. Rozglądam się za MPA-3250. Ale jak się nie uda, to na Emotivę nie można narzekać. A DD  to na wieczność.

 6. 41 minut temu, Deimos napisał:

  Rozglądam się za MPA-3250. Ale jak się nie uda, to na Emotivę nie można narzekać. A DD  to na wieczność.

  https://www.ebay.com/itm/143284522035

  120/240V switchable...

 7. No i udało się kupić na amerykańskim Ebayu jedną z dwóch sztuk wystawionych. Za ok 2 tygodnie MPA 3250 ponownie u mnie się zadomowi:rolleyes:

  Emotiva XPA trzeciej generacji - trzy kanałowa końcówka mocy, będzie niedługo szukać nowego właściciela.

  Dnia ‎2019‎-‎09‎-‎13 o 21:27, orwell-1984 napisał:

  Mój pierwszy subwoofer to był duży pasywny Jamo w układzie band-pass, czyli szkoła MBL 😁 Dawał radę na scenie z Terminatora (wybuch bomby atomowej). Stare dzieje z ubiegłego tysiąclecia 😀. No i wtedy też była yamaha, no po prostu lubię yamahy jak Ty denona…

   

   

  Z pasywnych subwooferów to najciekawiej wspominam te z mojego bardzo dawnego zestawu Jamo THX ONE. Każdy sub wielkości pralki automatycznej - zasilane przez  NAD-218 THX.

  A tu jako ciekawostka test Monster dwukanałowego, czyli MPA 2250: https://audio.com.pl/files/6/4/0/640-monsterpowermpa2250.pdf

 8. 1 godzinę temu, Deimos napisał:

  No i udało się kupić na amerykańskim Ebayu jedną z dwóch sztuk wystawionych. Za ok 2 tygodnie MPA 3250 ponownie u mnie się zadomowi:rolleyes:

  Emotiva XPA trzeciej generacji - trzy kanałowa końcówka mocy, będzie niedługo szukać nowego właściciela.

  Gratulacje, mam nadzieję, że stworzysz sobie system marzeń.

 9. Dzięki. Dalej zostanie ampli do wymiany, potem jakiś wyświetlacz w wyższej rozdziałce...