Panasonic GZ2000 OLED | TEST | Referencyjny bilet do kina
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Odwzorowanie ruchu
- Równomierność ekranu
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Jakość dźwięku
- Podsumowanie i ocena
Jakość dźwięku
Pokaźnej wielkości głośniki wbudowane w Panasonic’a GZ2000 dają bardzo przyjemny dla uszu efekt. Dźwięk jest dosyć pełny jeśli chodzi o zakres tonów, choć raczej nie aż tak dobry jak z zewnętrznego soundbara. Na pewno można jednak pochwalić przestrzeń, którą budują głośniki Atmos skierowane w sufit. Tutaj jednak bardzo ważna będzie odpowiednia konfiguracja systemu audio, która przebiega przez kreator:
Moc głośników określona jest raczej wysoko, bo na 140 W (40 W x 2 + 20 W x 3). Gdy stwierdzimy, że wbudowane audio nas satysfakcjonuje, ale chcielibyśmy na przykład wzbogacić niskie tony, bo tu nie ma co się oszukiwać – membrana musi mieć odpowiednią średnicę by je wygenerować, to Panasonic pozwala na proste podłączenie takowego przez gniazdo słuchawkowe i precyzyjną kontrolę poziomu odcięcia.
Jeśli mielibyśmy natomiast doszukiwać się jakichś mankamentów związanych z dźwiękiem to do takowych na pewno będzie należał brak portu eARC. W związku z tym jeśli ktoś posiada zaawansowany, zewnętrzny system audio oparty o amplituner to niestety nie będzie w stanie uzyskać dźwięku obiektowego (Dolby Atmos, DTS:X) wprost z aplikacji telewizora.
(48791)
Czyli 2.1 pełne wejdzie z softem….tylko jak to u panasonic kiedy tego nie wie nikt….
Jak można przeglądać komentarze? jak brać udział w dyskusji skoro w ogóle nie widzę komentarzy?!
Dzieje się tak przez nową polityke komentarzową na hdtv. ZMienili jak by usługe i tera zmało kto wie jak napisac bo jest to zagatwane.