Home News Informacje prasowe Najbardziej oszczędne telewizory? Modele tej marki mają funkcję, która pozwoli zadbać o rachunki za prąd
Najbardziej oszczędne telewizory? Modele tej marki mają funkcję, która pozwoli zadbać o rachunki za prąd

Najbardziej oszczędne telewizory? Modele tej marki mają funkcję, która pozwoli zadbać o rachunki za prąd

3.47K
0

Firma Samsung zaimplementowała w swoich telewizorach specjalną funkcję AI Energy Mode, która potrafi znacznie zmniejszyć zużycie prądu! Wszystkim możemy zarządzać z aplikacji SmartThings. Jak włączyć ją w swoim TV?

Telewizory Samsung z AI Energy Mode. Dzięki tej funkcji oszczędzisz prąd!

Samsung, światowy lider w branży telewizorów, od ponad 17 lat intensywnie wdraża liczne innowacje i funkcjonalności w swoich urządzeniach, aby działać z najwyższymi standardami zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju. Najnowszym osiągnięciem firmy w tym zakresie jest tryb AI Energy Mode, który w połączeniu z aplikacją SmartThings, pozwala na bieżąco śledzić zużycie energii także te związane z oglądaniem telewizji.

fot. materiały prasowe

Oszczędzanie energii ma teraz jeszcze większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nie tylko w trosce o środowisko i przyszłość kolejnych pokoleń, lecz również jako obronę przed stale zwiększającymi się cenami energii elektrycznej. Dzięki sztucznej inteligencji i programom reagowania na zapotrzebowanie, możliwości stałego monitorowania zużytej energii, możemy przejąć większą kontrolę nad swoim śladem węglowym i obniżyć miesięczne rachunki za prąd. Wszystkie te ulepszenia mają na celu zapewnienie większej elastyczności i wygody użytkownikom w zarządzaniu wszystkimi urządzeniami inteligentnego domu, co ostatecznie prowadzi do znacznych oszczędności.

fot. materiały prasowe

Tryb AI Energy Mode1 jest funkcją, która pozwala na obniżenie zużycia energii przez automatyczne uruchamianie urządzeń domowych w trybie oszczędzania energii – można ją ustawić za pomocą programu SmartThings Energy. W module AI Energy, poza możliwością włączenia trybu AI Energy Mode2 możemy monitorować miesięczne, tygodniowe, dzienne, godzinowe zużycie energii wszystkich podłączonych sprzętów. Ponadto aplikacja SmartThings oblicza przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, ile energii zużywamy, które urządzenie zużywa jej najwięcej i korzystając z tej wiedzy, zmieniać nasze przyzwyczajenia.

fot. materiały prasowe

Usługa SmartThings Energy w telewizorach pomaga zmniejszyć ślad węglowy dzięki prostym zmianom, takim jak automatyczne przełączanie w tryb oszczędzania energii na określonych urządzeniach, gdy nie są używane. Dzięki zaawansowanemu czujnikowi ruchu telewizor automatycznie zmniejsza jasność, jeśli przez ponad dwie godziny nie wykryje aktywnie żadnego widza. Kolejnym rozwiązaniem jest uruchomienie trybu inteligentnego w telewizorze, dzięki czemu dostosowuje on sposób wyświetlania obrazu do oświetlenia i pory dnia. W każdej chwili możemy też sprawdzić w aplikacji SmartThings ile nasz telewizor zużywa energii. Natomiast dzięki widokowi mapy 3D łatwiej można uzyskać całościowy podgląd podłączonych urządzeń i wprowadzać w życie pomysły dotyczące oszczędzania.

fot. materiały prasowe

Przykładowo, zastosowanie trybu AI Energy Mode3 w telewizorze Neo QLED 8K 65QN800C pozwala zmniejszyć wydatek energetyczny aż o 12%. W przypadku modelu Neo QLED 55QN85C możemy mówić o oszczędności energii na poziomie 10%, a w OLED 55S90C, QLED 55Q60C i UHD 55CU7000 (lub wyższych) redukcja może wynosić odpowiednio – 13%, 7% i 10%4.

Wiedza o zużyciu energii i możliwościach oszczędzania to kolejne benefity, które oferują telewizory Samsung. Oprócz doskonałej jakości obrazu, najbardziej zaawansowanych technologii, doskonałego designu, wyróżniają je także takie rozwiązania jak dodatkowe bezpieczeństwo systemu (Knox Security), i certyfikowane aplikacje oraz dążenie do wykonania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG Sustainability) z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, czy ograniczeniem zużycia materiałów i energii. Kolejnym wyróżnikiem jest też aplikacja SmartThings5, pozwalająca za pomocą smartfona sterować niemal wszystkimi urządzeniami w domu. Te rozwiązania i wiele innych związanych z ułatwieniami w codziennym życiu, docenią z pewnością nie tylko najwięksi fani kina, gier czy sportu, ale i każdy posiadacz telewizorów Samsung.

fot. materiały prasowe

1 Oszczędność energii może się różnić w zależności od regionu, modelu, rozmiaru, warunków oglądania lub rodzaju treści. Dotyczy modeli z 2023 roku (CU700 lub wyższych) oraz lifestyle TV (L503C).
2 Należy pamiętać, że tryb AI Energy nie obsługuje Trybów: Gry, Inteligentny, Sztuka, Udostępnianie Obrazu, Ambient ani Sklepowy. W środowiskach, w których oświetlenie otoczenia przekracza 80 luksów, niektóre aspekty funkcji oszczędzania energii AI mogą nie działać, powodując zmniejszenie oszczędności energii.
3 Domyślnym ustawieniem telewizora jest tryb Eco, który zawiera już niektóre funkcje oszczędzania energii tj. funkcję jasności adaptacyjnej, dlatego poziom oszczędności energii będzie niższy w porównaniu ze zmianą w poziomie oszczędności energii przy przełączeniu urządzenia z Trybu Standardowego do Trybu Eco.
4 Wyniki zużycia energii, tryb Al Energy na podstawie testów wewnętrznych wykonanych w Europie, CIS, Afryce, Turcji i Izraelu.
5 Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”. Moduł SmartThings obsługuje protokół Matter i rozwiązania HCA. Umożliwia to użytkownikom SmartThings bezproblemowe dodawanie tysięcy kompatybilnych urządzeń do środowiska SmartThings Home.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(3474)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x