Home News Disney+ wysyła do Polaków ważną informację. Chodzi o podwyżkę, dzielenie konta i reklamy!
Disney+ wysyła do Polaków ważną informację. Chodzi o podwyżkę, dzielenie konta i reklamy!

Disney+ wysyła do Polaków ważną informację. Chodzi o podwyżkę, dzielenie konta i reklamy!

1.40K
0

Serwis VoD Disney+ szykuje swoich abonentów w Polsce na szereg zmian. Podwyżka to jedna sprawa, ale można spodziewać się jeszcze innych niemiłych niespodzianek. W rozsyłanej wiadomości mailowej czytamy o nowej subskrypcji z reklamami oraz zmianie zasad współdzielenia konta.

Disney+ z ważną wiadomością dla polskich klientów. Podwyżka, reklamy i współdzielenie konta

Od kilku dni subskrybenci Disney+ w Polsce otrzymują bardzo istotne maile od amerykańskiej platformy VoD. Są one zatytułowane “Zaktualizowaliśmy umowę subskrypcji”. Główną motywacją Disneya jest oczywiście podwyżka ceny, którą dla nowych klientów wprowadzono z początkiem listopada, natomiast dotychczasowi abonenci więcej zaczną płacić od 12 grudnia. Nowa kwota za miesięczny dostęp to 37,99 zł, a za rok 379,90 zł.

Podwyżka to jednak dopiero początek. Za granicami naszego kraju Disney+ wprowadził już dodatkowy, tańszy abonament z reklamami, a wkrótce zamierza – śladem Netfliksa – zabrać się za użytkowników dzielących się swoim kontem z osobami spoza gospodarstwa domowego.

W temacie reklam na Disney+ w Polsce możemy przeczytać:

“Wprowadzamy nowe nazwy dla nowych subskrypcji (o ile są one dostępne na danym rynku), a także zapewniamy możliwość zmiany na inną subskrypcję, jeśli jest to dozwolone. Uwzględniamy tu między innymi wyjaśnienie, że subskrypcje „bez reklam” nadal mogą obejmować krótkie treści promocyjne, lokowanie marek czy materiały sponsorów, w tym reklamy zawarte w treściach oglądanych na żywo lub wydarzeniach specjalnych, które zawierają tradycyjne przerwy reklamowe. Dodajemy także nową klauzulę wyjaśniającą, co się stanie, jeśli wycofamy subskrypcję, z której korzystasz.”

To wprawdzie sprawa dotycząca póki co jeszcze tylko zagranicznych rynków, ale skoro jest to teraz komunikowane również po Polsku, to można wnioskować, że gigant VoD myśli o poszerzeniu abonamentu z reklamami o nasz kraj.

disney+ plus filmy seriale nowości premiery 2023 co warto obejrzeć

Co do współdzielenia konta Disney informuje natomiast:

“Współdzielenie konta – Nie możesz udostępniać swojej subskrypcji poza swoje Gospodarstwo Domowe, chyba że zezwala na to Twój Plan Subskrypcji. “Gospodarstwo Domowe” oznacza zbiór urządzeń powiązanych z głównym miejscem zamieszkania użytkownika, z których korzystają zamieszkujące tam osoby. W przypadku niektórych Planów Subskrypcji mogą obowiązywać dodatkowe zasady użytkowania.”

Mamy tu więc do czynienia z ruchem niemal skopiowanym od Netfliksa. Disney zaznacza, że podsyłanie hasła osobom zamieszkującym gdzie indziej niż lokalizacja konta jest “złe” i należy się spodziewać, że wkrótce spotkamy się na tym polu z ostracyzmem. Przypomnijmy, że klienci Netliksa zostali już zmuszeni do dopłaty za dodatkowy profil “pozadomowy” lub do wykupienia nowej subskrypcji. System ten nie działa jednak perfekcyjnie i wciąż niektórzy mogą bez konsekwencji dzielić się kontem, łatwo pomijając “ostrzeżenia” ze strony serwisu.

Źródło: Disney+


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(1397)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x