Home News Informacje prasowe Twój telewizor powinien być bezpieczny, a ten mechanizm ma go ochronić. Jak działa?
Twój telewizor powinien być bezpieczny, a ten mechanizm ma go ochronić. Jak działa?

Twój telewizor powinien być bezpieczny, a ten mechanizm ma go ochronić. Jak działa?

1.46K
0

Firma Samsung gwarantuje bezpieczeństwo telewizorów ze swoją certyfikowaną platformą Knox. Z nią przeglądanie internetu na telewizorach ma być wedle producenta całkowicie bezpieczne Jak działa Knox i czym się wyróżnia?

Telewizory Samsung – producent stawia na bezpieczeństwo i platformę Knox. Jak to działa?

Bezpieczeństwo zawsze było i niezmiennie jest jednym z najważniejszych wyróżników urządzeń należących do portfolio firmy Samsung. Kiedy zaczęliśmy więc korzystać z Internetu także w telewizorach, naturalnym stało się zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa w sieci wszystkim widzom. Dlatego też specjalnie z myślą o nich wprowadzono kompleksową architekturę zabezpieczeń – Samsung Knox. Zadaniem systemu jest ochrona telewizorów i wykrywanie potencjalnych zagrożeń.

Od ponad 17 lat Samsung jest niekwestionowanym liderem na rynku telewizorów na całym świecie1, od wielu lat także w Polsce. Osiągnięcie to wynika z wysokich zaangażowań firmy w badania, na rzecz stworzenia najdoskonalszych technologii w połączeniu z rozwiązaniami, które odpowiadają na oczekiwania odbiorców, którzy często martwią się zagrożeniami płynącymi z sieci. Jednym z wielu wyróżników telewizorów Samsung, oprócz jakości obrazu, intuicyjnego menu czy bogatego zestawu aplikacji są kwestie bezpieczeństwa, szczególnie jeśli chodzi o rozwój Smart TV. Dlaczego?

Często na co dzień o tym zapominamy, ale w telewizorach tak jak w smartfonach czy komputerach przechowywane są nasze wrażliwe dane, takie jak na przykład numery kart płatniczych. Bezpieczeństwo użytkowników w takim wypadku jest więc kluczowe, szczególnie że z roku na rok rośnie liczba telewizorów podłączonych do Internetu. Samsung prognozuje, że tylko w Polsce w tym roku ponad 3 miliony telewizorów tej firmy będzie podłączonych do sieci. Najnowsze telewizory Samsung mają wbudowany Hub IoT. Gdy go aktywujemy, za jego pośrednictwem możemy również sterować wszystkimi urządzeniami w domu zintegrowanymi w ramach ekosystemu SmartThings, dlatego też bezpieczeństwo i technologia Knox w telewizorach są więc wręcz niezbędne.

Jak działa Knox?

Platforma bezpieczeństwa Samsung Knox2 to podstawa ochrony w urządzeniach osobistych, rozwiązaniach biznesowych dla przedsiębiorstw i usługach (urządzeniach mobilnych, TV, sprzęcie AGD). Składa się ona z wielu warstw zabezpieczeń, które chronią dane przed złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami. Wysoce wrażliwe informacje, takie jak dane biometryczne, kody PIN lub dane osobowe są przechowywane w całkowicie odizolowanym, bezpiecznym obszarze, który zapewnia ochronę przed wyciekiem informacji.

Od chwili włączenia telewizora Knox chroni urządzenie i usługi klienta – zapewnia mi.in. ochronę danych i usług użytkownika na urządzeniach Smart TV marki Samsung oraz platformach i serwisach internetowych. Regularne aktualizacje oprogramowania dodatkowo wzmacniają ochronę telewizora przed niebezpiecznymi atakami. Technologia ochrony w czasie rzeczywistym zapewnia ciągłą osłonę działającego oprogramowania i danych wrażliwych.

Knox to sprawdzone rozwiązanie, certyfikowane przez różne agencje rządowe, jednostki certyfikujące oraz zewnętrznych dostawców zabezpieczeń. Warto wspomnieć, że Samsung Smart TV jest pierwszym rozwiązaniem w branży, które kilka razy z rzędu otrzymało certyfikat potwierdzający zgodność z Common Criteria (CC). Certyfikat Common Criteria jest uznawany za obowiązkowy system certyfikacji zabezpieczeń komputerowych na świecie. Z kolei usługa płatności Checkout jest zgodna ze standardem Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). PCI DSS to międzynarodowa norma bezpieczeństwa danych dla wszystkich organizacji, które przetwarzają, przechowują lub przesyłają informacje dotyczące kart kredytowych. Została przyjęta przez American Express, Discover Financial Services, JCB International, MasterCard i Visa Inc.

Co więcej, Samsung współpracuje aktywnie z różnymi środowiskami na całym świecie w dążeniu do zapewnienia kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa. Zgłoszenia błędów i luk w zabezpieczeniach otrzymuje z różnych kanałów, m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej i specjalnej strony internetowej. Firma prowadzi też program Bug Bounty, w ramach którego nagradza jego uczestników za wykrywanie i zgłaszanie luk w zabezpieczeniach.

Samsung Electronics Polska ma nowego prezesa. Kim jest i jakie posiada doświadczenie?

1 Według badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Omdia w 2022 roku.
2 Samsung Knox dotyczy telewizorów Samsung z systemem Tizen®, wprowadzonych na rynek od 2015 r. Aktualizacja oprogramowania jest zagwarantowana co najmniej 3 lata od daty premiery telewizora.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(1463)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x