Home News Informacje prasowe Samsung pokazał nieprawdopodobne ekrany The Wall. Przy ich użyciu powstają filmy
Samsung pokazał nieprawdopodobne ekrany The Wall. Przy ich użyciu powstają filmy

Samsung pokazał nieprawdopodobne ekrany The Wall. Przy ich użyciu powstają filmy

211
0

Firma Samsung podczas targów IBC 2023 zaprezentowała nowe modele The Wall! To ogromne ekrany LED, które przeznaczone są dla branży filmowej. Są już dostępne do zakupu na całym świecie. Czym się cechują?

Samsung prezentuje nowe ekrany The Wall! To ogromne ściany LED i pomogą w tworzeniu filmów

Dwa modele The Wall są już dostępne w Europie, umacniając pozycję Samsung jako lidera w obszarze wirtualnych studiów produkcyjnych XR (extended reality)! Samsung Electronics zaprezentował przełomowy ekran z rodziny LED: The Wall for Virtual Production (nazwa modelu: IVC). Tym samym firma po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój wirtualnej produkcji filmowej. Urządzenie zaprezentowane zostało europejskiej publiczności podczas tegorocznych targów IBC, odbywających się w Amsterdamie w dniach 15 – 18 września. Ekran ten został po raz pierwszy zademonstrowany na InfoComm 2023 – analogicznym wydarzeniu organizowanym dla regionu Ameryki Płn.

fot. Samsung

“The Wall for Virtual Production otwiera drzwi do nieograniczonego potencjału, z którego mogą czerpać filmowcy, producenci oraz studia poprzez wzmacnianie cyfrowych efektów. Dzięki temu tworzenie wirtualnych treści jest łatwiejsze, szybsze i bardziej wydajne kosztowo. Każda funkcja ekranu została precyzyjnie opracowana, by umożliwić całej branży kreatywnej tworzenie materiałów o niespotykanym dotąd poziomie jakości.”
– skomentował Hoon Chung, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics

Wiodąca na rynku technologia emisji obrazu od Samsung oferuje potężne możliwości produkcyjne, rozszerzające rzeczywistość. Studia produkcyjne mogą wykorzystywać ogromne ściany LED w celu kreowania wirtualnych treści, integrując je z technologią efektów wizualnych w czasie rzeczywistym. Jednocześnie oszczędzając czas oraz redukując koszty potrzebne do tworzenia materiałów filmowych. The Wall for Virtual Production jest liderem w tego typu zastosowaniach i może udoskonalać projekty, dodając realistyczne poziomy szczegółów, tekstur, objętości i odcieni do wirtualnych środowisk tworzenia treści. Nowe opcje modeli IVC, P1.68 oraz P2.1 oferują zakres krzywizny sięgający 5800R, co sprawia, że pole widzenia jest bardziej realistyczne. Wyświetlacz posiada również zaktualizowaną wersję genlock, synchronizującą The Wall z sygnałami systemowymi. Wskutek tego żadna z klatek obrazu nie zostaje pominięta lub zdublowana. Ta funkcja oraz udoskonalone przesunięcie fazowe, które z kolei umożliwia regulację opóźnienia między kamerą i ekranem, pozwalają uzyskać doskonały obraz.

fot. Samsung

Aby precyzyjnie i spójnie wyświetlać kolory, The Wall for Virtual Production posiada opcję tablicowania 3D (LUT), odpowiadającą za korektę barw oraz szerokogamutowe przetwarzanie kolorów w technologii HDR. Wyposażono go również w funkcję dopasowania kolorów pomiędzy poszczególnymi szafami lub modułami. Zintegrowane oprogramowanie Virtual Production Manager (VPM) wraz z intuicyjnym interfejsem użytkownika umożliwiają łatwe zarządzenie ekranem i przyczyniają się do uzyskania obrazu o najwyższej jakości w wirtualnym środowisku produkcyjnym. Oprogramowanie VPM pozwala również wykrywać i rozwiązywać potencjalne problemy związane z diodami LED.

fot. Samsung

Ponadto The Wall for Virtual Production jest przeznaczony do każdego środowiska studyjnego, bez względu na wielkość budynku. Niezależnie od tego, czy jest to studio typu volume czy XR, VPI umożliwia tworzenie immersyjnych treści.

“Cieszymy się z możliwości wsparcia firmy Samsung w ekscytującej premierze The Wall for Virtual Production serii IVC na targach IBC. Dzięki naszemu doświadczeniu w powstawaniu najnowocześniejszych wirtualnych studiów produkcyjnych i nadawczych XR, dokładamy cegiełkę do niesamowitej serii IVC.  Narzędzia te dają nam ogromne możliwości kreowania jeszcze bardziej angażujących i elastycznych wirtualnych środowisk produkcyjnych oraz dalszego napędzania postępu i transformacji w tej dziedzinie.”
– powiedział Andy Hook, Technical Solutions Director w White Light

fot. Samsung

The Wall for Virtual Production oferuje najwyższej klasy możliwości, w tym:

  • Udoskonalony współczynnik proporcji 4:9, który zapewnia różnorodne opcje instalacji, w tym zdolność zawieszania lub stackingu, aby zmaksymalizować rezultaty w różnych środowiskach produkcyjnych;
  • Częstotliwość odświeżania 12 288 Hz minimalizuje migotanie liniowe i zapewnia wyraźny obraz, niezależnie od kamery wykorzystanej podczas filmowania;
  • Technologia Black Seal+ zapewnia najczystsze poziomy czerni, oferując nową głębię. Użytkownicy doświadczą niezrównanego kontrastu, zaprojektowanego tak, by był odporny na kurz i cząsteczki powszechne w środowiskach produkcyjnych;
  • 20-bitowe przetwarzanie umożliwia wierne odwzorowanie kolorów z bezbłędną dokładnością i precyzyjną liniową skalą szarości, która pokazuje zawiłości każdej sceny. Użytkownicy będą mogli dostrzec naturalność tekstur, a także objętość i szczegółowość cieni.

Oba modele The Wall for Virtual Production P1.68 i P2.1 są już dostępne na całym świecie, w tym w Europie.

fot. Samsung

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(211)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x