Home News Informacje prasowe Gdzie i kiedy oglądać Oscary 2022? Potwierdzono miejsce transmisji na żywo w Polsce! Kto to pokaże?
Gdzie i kiedy oglądać Oscary 2022? Potwierdzono miejsce transmisji na żywo w Polsce! Kto to pokaże?

Gdzie i kiedy oglądać Oscary 2022? Potwierdzono miejsce transmisji na żywo w Polsce! Kto to pokaże?

752
11

Kiedy odbędzie się gala Oscary 2022? Gdzie oglądać? To już 94. edycja, a nominacje wzbudzają jak zwykle wiele emocji! Uroczystość wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej będzie transmitowana w nocy z 27 na 28 marca w telewizji na antenie CANAL+ PREMIUM oraz online w serwisie CANAL+ online.

Oscary 2022 – gdzie i kiedy oglądać? Transmisja na żywo w Polsce wyłącznie w CANAL+

Po zeszłorocznej zmianie lokalizacji, w tym roku ceremonia wraca do Dolby Theatre at Hollywood & Highland Center i będzie pokazywana na żywo przez ABC na terenie USA oraz przez ponad 200 lokalnych telewizji na całym świecie. Wzorem lat ubiegłych, w Polsce 94. Galę Oscarową będzie można obejrzeć wyłącznie w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Podobnie jak w zeszłym roku, studio Oscarowe na CANAL+ PREMIUM poprowadzą wybitni znawcy filmu: dziennikarka i felietonistka, prowadząca program AKTUALNOŚCI FILMOWE+ w CANAL+ – Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i prezenter, prowadzący KINO MÓWI w Ale kino+ i współprowadzący AKTUALNOŚCI FILMOWYCH+. Transmisja z gali, którą otworzy o godz. 2:00 półgodzinna relacja z czerwonego dywanu, potrwa do godz. 5:00. W Oscarową noc nagrodzone zostaną 23 kategorie.

CANAL+: rusza platforma VOD giganta, pierwszy miesiąc za darmo! Mamy wszystkie szczegóły

Wśród tegorocznych nominacji mamy też polskich przedstawicieli – Tadeusza Łysiaka za krótkometrażowy film “Sukienka” (premiera w CANAL+ PREMIUM 27.03) oraz Janusza Kamińskiego za zdjęcia do “West Side Story”.

Zanim przyjdzie czas na tegoroczne nagrody, CANAL+ przypomni widzom zeszłorocznych triumfatorów:

13.03 o 21:30 CANAL+ PREMIUM oraz 14.03 w serwisie CANAL+ online premiera NA RAUSZU. Zdobywca Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy oraz nominacji w kategorii najlepszy reżyser.

Słodka pochwała celebracji życia, czy smutne studium alkoholizmu? Pomimo tego, że jak twierdzi sam reżyser i współtwórca scenariusza — Thomas Vinterberg (nominowany do Oscara również za POLOWANIE) film jest „pochwałą życia, a nie picia”, trudno nie zauważyć, że po jego obejrzeniu zdania pozostają podzielone, a niektórzy widzowie nieco skonfundowani – jak właściwie ten obraz rozumieć.

Gdzie i kiedy oglądać Oscary 2022? Potwierdzono miejsce transmisji na żywo w Polsce! Kto to pokaże?
fot. CANAL+

Fabuła filmu opowiada o eksperymencie, który postanawiają przeprowadzić na sobie czterej przyjaciele prowadzący ustabiliozowane, chciałoby się powiedzieć nieco przykurzone życie szkolnych nauczycieli. Opierając się na teorii norweskiego psychiatry Finna Skårderuda jakoby mężczyźni rodzili się z niedoborem alkoholu we krwi na poziomie 0,05‰, Martin (w tej roli jak zawsze fenomenalny Mads Mikkelsen), Tommy, Nikolaj i Peter decydują się spróbować utrzymać taki właśnie poziom stężenia alkoholu przez cały czas we własnych organizmach. Początek eksperymentu przynosi same pozytywne wnioski. Szybko jednak sytuacja wymyka się spod kontroli prowadząc bohaterów nieuchronnie z „komedii” w stronę „dramatu”. Jednak na końcu dla niemal wszystkich zaświeci światełko nadziei, a finałową scenę z tanecznymi wyczynami Martina (Mads Mikkelsen zanim zaczął karierę aktorską był zawodowym tancerzem) możemy potraktować jako szaloną, kolorową i rozświetloną celebrację życia właśnie.

Sam Finn Skårderud zaprzeczył jakoby jego teoria brzmiała w sposób przedstawiony w filmie. Wyjaśnił, że nastąpiła błędna interpretacja jego przedmowy, którą napisał do norweskiego tłumaczenia „Psychologicznych skutków wina” włoskiego autora Edmondo de Amicis.

27.03 o 21:30 na CANAL+ PREMIUM i 28.03 w CANAL+ online premiera NOMADLAND. Film będący adaptacją książki Jessiki Bruder „Nomadland. W drodze za pracą” został trzykrotnym triumfatorem oscarowej ceremonii. Zdobył statuetki w kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa dla Frances McDormand oraz najlepszy reżyser dla Chloé Zhao (która jako druga kobieta w historii Oscarów została nagrodzona w tej kategorii). Film był nominowany również w trzech innych kategoriach: za najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia i najlepszy montaż.

Gdzie i kiedy oglądać Oscary 2022? Potwierdzono miejsce transmisji na żywo w Polsce! Kto to pokaże?
fot. CANAL+

Można sobie postawić pytanie, czy ten klimatyczny obraz wybranego przez Fern sposobu życia można uznać za jego celebrację? Czy powinniśmy zazdrości bezrobotnej, biednej kobiecie, która za cały swój dobytek ma to, co zmieściła do samochodu i jest zmuszona do wykonywania podstawowych czynności higienicznych w publicznych toaletach? Co my, widzowie, najczęściej wtłoczeni w korporacyjne i konwencjonalne tryby zobaczymy w tym obrazie – pochwałę wolności czy menelstwa?

Więcej nominowanych i nagrodzonych filmów dostępnych będzie w marcu w CANAL+ PREMIUM i serwisach PREMIERY CANAL+ oraz CANAL+ online: m. in.:

  • MINARI – premiera CANAL+ PREMIUM 13.03 i CANAL+ online 14.03,
  • OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA – w CANAL+ PREMIUM 20.03 po godz. 23:45 i już dostępny w serwisie CANAL+ online.
  • SUKIENKA – premiera CANAL+ PREMIUM 27.03 oraz CANAL+ online 28.03,
  • DIUNA, czy NIE CZAS UMIERAĆ – już dostępne w serwisie PREMIERY CANAL+,

Transmisja z 94. gali wręczenia Oscarów na żywo 28 marca, od godz. 2:00 tylko w CANAL+ PREMIUM i w serwisie CANAL+ online.

Ważny pakiet kanałów odkodowany i dostępny za darmo w CANAL+! Co włączono?

magicLinks_2_1

Źródło: informacje prasowe


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(752)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
Mariusz
2 lat temu

czy kiedykolwiek się doczekamy gali w 4K HDR ?? na kanale CANAL + 4K ULTRA HD

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Mariusz

A po co ci w 4k coś co obejrzysz tylko jeden raz? Mnie jakość 4k HDR tak spowszedniała że nie robi mi różnicy czy czy coś jest 4K czy HD bo różnice praktyczne są małe.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Marcin

mecz czy film też oglądam tylko raz ! różnica pomiędzy C+4K a C+ w HD jest ogromna!! spowszednieć to mogła mi jedynie HD na widok której mnie już mdli ot co

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Mariusz

I znowu to wyolbrzymianie. Jak wejdzie jakość 8k to też będziesz tak wyolbrzymiać w stosunku do 4k HDR? Różnice są duże, ale w specyfikacji technicznej. Różnice praktyczne są małe.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Marcin

nie brałem 8k i na razie nie chcę! (także m.in. z powodu kosmicznej ceny ale i dlatego, żeby nie musieć “płakać” że moje 4K jest już za słabe ;p). To nie jest wyolbrzymianie. Dla mnie i dla moich gości w mieszkaniu to mega różnica. Ale zauważ, że poza tym nie możesz tak porównywać 4K HDR versus 8K gdyż w w 8K masz “tylko” większą rozdzielczość na razie, a pozostałem parametry UHD czyli HDR oraz WCG (szerszy gamut koloru) jest TEN SAM. Są kanały w Polsce które prezentują samą rozdzielczość 4K natomiast brak jest HDR i WCG (np Eleven i kilka… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Jeżeli chodzi o mnie to moim głównym źródłem 4k hdr wcg są filmy na płytach ultra hd blu-ray i są puszczane na telewizorze oled. Telewizję 4k hdr wcg też oglądałem. I 4k hdr wcg jest w specyfikacji technicznej ogromnie, dużo lepsze od HD, ale praktycznie (czyli podczas oglądania na telewizorze) jest tylko lepsze od HD. Mam porównanie bo od lat kupuję filmy na płytach blu-ray full hd i później wszedłem w filmy na płytach ultra hd blu-ray. Pokazywałem znajomym filmy w full hd, a potem w 4k i pytałem o różnice. W odpowiedzi usłyszałem że “wielkich różnic nie ma”, “jest… Czytaj więcej »

Grigor
Grigor
2 lat temu
Reply to  Mariusz

To samo pisali ludzie w przypadku nośnika muzycznego SACD. Ale ludzie mieli wtedy marzenia żeby posłuchać ulubionej muzyki w wysokiej jakości, ale niestety tej ulubionej muzyki w jakości SACD wyszło mało bo format się słabo sprzedawał no i SACD już dzisiaj jest historią. Także sorry Winetu, ale 4k hdr będzie tylko streamingu i na płytach 4k-uhd, ale też niewiadomo jak długo bo odtwarzacze Ultra hd blu-ray ma tylko Panasonic i Sony i chyba to już jest resztka odtwarzaczy w sklepach bo na nowe odtwarzacze się nie zanosi. Jak nie będzie odtwarzaczy to po co komu płyty.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Grigor

mam na myśli 4K HLG czyli taki jaki jest na kanale C+4K, nie zaś CANAL+PREMIUM hd. Większość fajnych filmów tylko w C+ Premium zaś tylko sporadyczne pojawiają się na kanale C+ 4K Ultra HD np. z nominowanych do oscara to były tylko: ‘Kształt Wody” ,”Zimna Wojna”, “Trzy billboardy za Ebbing Misouri”, “Get Off” . A gdzie cała reszta?! np te wymienione w tym artykule. ojj C+

Grigor
Grigor
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Dobrze wiem co masz na myśli, takie głosy jak twoje to nie jest żadna nowość, dlatego podałem przykład płyty SACD bo wtedy odbywało się to samo na gruncie muzycznym. Niestety ale telewizja 4k się nieprzyjęła bo systematycznie traci widzów, a jak telewizja traci widzów to po robić coś na czym się traci. Kolejna rzecz, technologia 4k na powszechnym rynku jest już od 9 lat i jak przez ten czas nie potrafili zrobić powszechnej telewizji 4k tak nie zrobią jej przez kolejne 9 lat. A dlaczego? Bo technologia 4k z HDR nie jest tania no i trzeba mieć miejsce na satelicie… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Grigor

jasne, że to nie jest żadna nowość. Nie twierdzę, że mówię coś jako pierwszy. Ale to nie znaczy, że należy milczeć… Trochę złapali zadyszki, owszem, ale poczyniono ogromne błędy zarówno marketingowe jak i strategiczne rzeczowe. Nie umieli jak dotąd dość przekonać konsumentów a do tego mogli (mogą!) jedni z drugimi wyczyszczać te zalegające zapchane miejsca od nadmiaru (niewielu też potrzebne) programów.. Przejście z HD na SD też zajęło wiele czasu w bólach (dopiero praktycznie teraz odchodzi SD). C+ zaczęło z kopyta 4K : kanał, jedna liga mistrzów, Mundial, Euro, dokumenty.. i niestety nie rozwija i nie zachęca, skoro puszcza filmy… Czytaj więcej »

Grigor
Grigor
2 lat temu
Reply to  Mariusz

No i ty się jeszcze dziwisz że telewizja 4k się nie upowszechniła? Przecież w swojej wypowiedzi tylko to potwierdziłeś. A to że nie milczysz w kwestii formatu 4k to wcale nie znaczy że to coś zmieni. Ty myślisz że koncerny i wytwórcy sprzętu video się przejmują takimi wypowiedziami? Oni mają na to wywalone i wywalone mają na to czy kogoś przekonają do 4k czy nie. Format obrazu 4k dla zwykłych konsumentów został po to wynaleziony żeby sprzedawać po raz kolejny telewizory, ale w większej ilości no bo w erze HD rynek się nasycił telewizorami i koncerny zaczęły tracić trochę kasy… Czytaj więcej »

11
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x