Home Testy Telewizory OLED LG Oglądamy Mundial na LG OLED B8 | WIDEO – WRAŻENIA | Canal+ Ultra HD 4K HDR

Oglądamy Mundial na LG OLED B8 | WIDEO – WRAŻENIA | Canal+ Ultra HD 4K HDR

6.38K
23

Zbliżamy się do półmetku Mistrzostw Świata w piłce nożnej odbywających się w Rosji. Od 2 tygodni obserwujemy jak nadawcy radzą sobie z nadawaniem Mundialu w najwyższej jakości czyli 4K z HDR HLG. W Polsce możemy oglądać go na TVP4K oraz Canal+ 4K Ultra HD. Jak naszym zdaniem prezentuje się pionierskie nadawanie w tak wysokiej jakości? Zapraszamy do naszych wrażeń.

Test LG OLED B8 znajdziecie tutaj.

(6382)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(23)

 1. Już się ucieszyłem, że to będzie potrzeba aktualizacji, ale niestety dekoder jest zaktualizowany ☹️

 2.  

  Bez obsługi HLG opcja HDR nie odpali. HDR dotyczy tylko jednego modelu tunera w Polsce od nc+ oraz jednego ich modułu CI+. 

  A jaki masz tuner nc+ ?

  Bardzo fajny jest film jak KOPER/GMERU opowiadają o OLED TV na FIFA 2018. A w tle OLED na statycznym obrazie zaciemnia się stopniowo. Promotorzy siedzą tyłem i nie widzą akcji telewizora w tle. Można nawet robić sobie pomiary czasów wygaszania BHP (Bezpieczeństwo, Higiena i ochrona Pracy) ekranu OLED 2018 LG).

   

 3. 32 minuty temu, 2015 napisał:

   

  Bez obsługi HLG opcja HDR nie odpali. HDR dotyczy tylko jednego modelu tunera w Polsce od nc+ oraz jednego ich modułu CI+. 

  A jaki masz tuner nc+ ?

   

  Mam telewizor Panasonic dx900, który otrzymał aktualizację do HLG, a tuner mam właśnie ten jedyny, czyli 4K UltraBox+. Doszliśmy już też do tego, że tuner ma najnowszą aktualizację, czyli 0x21.

 4. No w transmisji meczów na Canal+ 4K Ultra HD nie mam HLG a powinien być.

 5. Nie wiem. Kable HDMI są dobre (oznaczenie premium), telewizor wszędzie HDR odbiera i wyświetla jak trzeba (xbox, netflix...), tylko ten nieszczęsny dekoder coś nie potrafi. Dekoder podpięty pod wejście HDCP 2.2. Nie wiem co nie halo.

  Na forum nc+ można znaleźć ten sam problem z HDR HLG u innych osób, które posiadają tv Sony, Samsunga czy LG. Także to nie jest tylko mój problem. Oczywiście rozwiązania brak.

   

 6. Czy też obserwujecie u siebie w czasie meczu w C+ 4K poziome zakłócenie (wąski pasek) który pojawia się co jakiś czas na ułamek sekundy w okolicy połowy ekranu?

 7. Nie wiem. Kable HDMI są dobre (oznaczenie premium), telewizor wszędzie HDR odbiera i wyświetla jak trzeba (xbox, netflix...), tylko ten nieszczęsny dekoder coś nie potrafi. Dekoder podpięty pod wejście HDCP 2.2. Nie wiem co nie halo.
  Na forum nc+ można znaleźć ten sam problem z HDR HLG u innych osób, które posiadają tv Sony, Samsunga czy LG. Także to nie jest tylko mój problem. Oczywiście rozwiązania brak.
   
  A czy na tym źródle nc+ w TV masz takie same ustawienia jak np. na Netflixie? Pytam, bo np. u mnie (wprawdzie na Samsungu), na niektórych trybach obrazu nie mam wszystkich opcji sterowania poziomem HDR HLG, lub są one wyszarzone (np. na "Naturalny"), a na niektórych są wszystkie dostępne (np. na trybie "Standardowy"). Nie wiem jak to jest w LG.
 8. Miałem kalibrowany tv przez skalibrujtv.pl jedyne co zmieniam to tryb isf dzień lub isf noc, do wszystkiego tak samo bez względu czy to xbox, netflix, czy film bluray 4K w odtwarzaczu.