Home News Panasonic: przezroczysty OLED TV wejdzie do sprzedaży
Panasonic: przezroczysty OLED TV wejdzie do sprzedaży

Panasonic: przezroczysty OLED TV wejdzie do sprzedaży

1.24K
0

Panasonic postanowił usprawnić swój prototyp przezroczystego telewizora OLED oprawionego w drewniane ramy. Teraz jest w stanie wyświetlać obrazy z pełną czernią niczym pełnoprawny telewizor. Model ten wejdzie także do regularnej sprzedaży!

Zobacz nasz materiał wideo

Panasonic od kilku lat pracował nad technologią przezroczystych OLED-ów w różnej formie. Były to jednak do tej pory rozwiązania prototypowe. Na targach IFA 2019 firma zdecydowała się jednak pójść o krok dalej i zapowiedzieć, że najnowsza wersja wejdzie na rynek konsumencki.

Wcześniejszy prototyp przezroczystego telewizora OLED wyświetlał jedynie transparentny obraz o funkcji dekoracyjnej, służącej jako ozdoba do salonu. Tym razem nowa wersja jest w stanie wyświetlać nie tylko statyczne, lecz ruchome obrazy niczym standardowy telewizor. Poprzednio Panasonic nałożył panel OLED na przezroczyste podłoże, dlatego obraz był transparentny. Teraz producent postanowił dołożyć dodatkowy panel LCD, który odpowiada za wyświetlanie czerni. Telewizor tym samym staje się nie tylko lifestyle’ową przezroczystą tapetą z designerskim wzornictwem, ale pełnoprawnym odbiornikiem.

Panasonic

Prototyp Panasonic pozwala jednocześnie na kontrolowanie poziomu wyświetlanej czerni i przezroczystości. Do zestawu dołączony jest pilot, który pozwala na regulację ustawień, bądź nawet wyłączenie panelu LCD i OLED. W tym momencie obsługiwaną rozdzielczością jest Full HD. Za wzornictwo przezroczystego OLED-a odpowiada światowej sławy designer Daniel Rybakken.


ZOBACZ TAKŻE: Panasonic MegaCon – nowy dwuwarstwowy LCD


Przezroczysty OLED znajduje się na wystawie Panasonic na IFA 2019 w Hali 5 (stanowisko 2.). Nie wiemy w tym momencie kiedy wejdzie do sprzedaży, ani jaka będzie jego cena.

Źródło: informacja własna

(1238)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o