Home Fachowa publicystyka i artykuły Jakie nowe produkcje TVN w jakości 4K w Player? (w pakiecie Start)
Jakie nowe produkcje TVN w jakości 4K w Player? (w pakiecie Start)

Jakie nowe produkcje TVN w jakości 4K w Player? (w pakiecie Start)

1.46K
0

Serwisy VOD mają nad standardową telewizją tą przewagę, że zdecydowanie częściej znajdziemy tam zawartość 4K. Jedną z najciekawszych z perspektywy polskiego rynku i rodzimych treści platformą jest player.pl. Przyglądamy się temu, co serwis oferuje w pakiecie Start oraz w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Jakiego łącza potrzeba do oglądania VOD w 4K (player, Netflix)?

Player.pl to jeden z wiodących serwisów VOD w Polsce, plasujący się w pierwszej piątce na naszym rynku pod kątem realnych użytkowników i odsłon zawartości. Platforma należy do grupy TVN Discovery, która coraz większy nacisk kładzie na dystrybucję treści w formie wideo na żądanie. Głównym tego powodem jest popularność tego formatu, chęć promowania marki, a także nowe technologie, w tym zawartość w rozdzielczości 4K Ultra HD, która niewątpliwie interesuje posiadaczy tego typu telewizorów.

player.pl

Ponadto od jakiegoś czasu TVN zaczął wprowadzać swoje nowe produkcje właśnie na platformę player.pl przed premierami telewizyjnymi. Szlaki przetarł tutaj serial “Chyłka-Zaginięcie“, który zadebiutował 26 grudnia 2018 na player.pl, a na antenie TVN zagościł 30 marca 2019. Produkcja ta doczekała się wkrótce kontynuacji (“Chyłka-Kasacja”), nad którą trwają prace i ma się ukazać do końca bieżącego roku. Teraz premiery każdej większej serialowej produkcji TVN w bibliotece player.pl są normą. Następnym serialem, który zadebiutuje na VOD w 4K będzie “Motyw” z Małgorzatą Kożuchowską. W drodze są również kolejne i każdy z nich będzie dostępny w 4K.


ZOBACZ TAKŻE: Jesienne nowości w Player i TVN, także w 4K


Pułapka

Taka strategia właścicieli serwisu player.pl jest korzystna zarówno dla TVN-u, który zachęca do subskrypcji umieszczając tam premierowo swoje seriale, jak również dla konsumentów. W końcu to właśnie w formie VOD mogą je zobaczyć właśnie w olśniewającej i ostrej rozdzielczości 4K aniżeli 1080i na TVN HD. Warto także tutaj wspomnieć o dodanym niedawno podserwisie motoryzacyjnym MotorTrend, bazującym na popularnej amerykańskiej licencji.

player.pl

Serwis player dostępny jest w kilku pakietach, jak również w formie bezpłatnej. To ostatnie rozwiązanie ma jednak ten minus, że przed filmem czy odcinkiem serialu musimy oglądać co jakiś czas około 4 minut reklam. Najsensowniejszym ekonomicznie rozwiązaniem jest prawdopodobnie pakiet Start, dzięki któremu mamy dostęp do całej biblioteki VOD bez reklam w cenie 10 złotych.

Poniżej przyjrzymy się temu, co możemy zobaczyć w 4K na player.pl. Dostępnych pozycji w tej rozdzielczości jest szesnaście. Wśród nich znalazło się dziewięć seriali, w tym m.in. dawne hity, jak np. “Odwróceni“, jak i nowe produkcje, w tym “Pod powierzchnią“, “Chyłka-Zaginięcie” czy kontynuacja “Odwróconych“.

Pod powierzchnią

Spośród filmów mamy trzy pozycje: “Volta“, “Amok” i “Porady na zdrady” – wszystkie z nich produkowane, bądź koprodukowane przez TVN. Dodatkowo dwie pozycje od Galapagos i Kino Świat (odpowiednio: “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” i “Maria Skłodowska-Curie“) są dostępne w formie płatnego wypożyczenia.

player.pl

Dodatkowo są również dwa programy, a wśród nich 9 sezonów “Kobiety na krańcu świata” z Martyną Wojciechowską i produkcja TVN Turbo “Wypad z kraju“.


Player.pl – zawartość w 4K Ultra HD

Seriale

Tytuł rok produkcji
39 i pół tygodnia 2019
Pułapka (sezony 1-2) 2018-19
Prawo Agaty (sezony 1-7) 2012-15
Pod powierzchnią (sezony 1-2) 2018-19
Odwróceni 2007
Odwróceni. Ojcowie i córki 2019
Chyłka-Zaginięcie 2018
Diagnoza (sezony 1-4) 2017-2019
Druga szansa (sezony 1-5) 2016-2018

Filmy

Tytuł rok produkcji
Amok 2016
Volta 2017
Porady na zdrady 2016
Maria Skłodowska-Curie* 2016
7 rzeczy, których nie wiecie o facetach* 2016

Programy

Tytuł rok produkcji
Kobieta na krańcu świata (sezony 1-9) 2009-17
Wypad z kraju (sezony 1-3) 2014-17

Możecie również u nas przeczytać:

(1458)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Wszystko fajnie, ale bitrate nie ten i sposób procesowania obrazu. A wielkie logo w rogu boli mój OLED. Dobrze z że przynajmniej białe, taki Polsat VOD to byłby morderca OLEDów xd