Home News Jesienne nowości w Player i TVN, także w 4K
Jesienne nowości w Player i TVN, także w 4K

Jesienne nowości w Player i TVN, także w 4K

1.02K
0

W miniony czwartek odbyła się oficjalna prezentacja jesiennej ramówki Grupy TVN Discovery Polska. Znamy nowości, jakie na ostatni kwartał znajdziemy na kanałach TVN, a także jakie plany na przyszłość ma serwis VOD player.pl.

Piotr Korycki, prezes TVN Discovery Polska zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy firma pragnie rozwijać i umacniać pozycje swoich własnych platform VOD, w tym Playera. Ponadto ważną informacją jest start polskiej wersji motoryzacyjnego serwisu VOD MotorTrend. Jest on amerykańską platformą, ale nasz polski odpowiednik ma uzupełniać go treściami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także zawartością własną TVN Discovery Polska.

Konferencja jesienna Player TVN 2019 relacja

Player może pochwalić się również dużym wzrostem popularności. W przeciągu ostatniego roku serwisowi przybyło łącznie milion dodatkowych użytkowników (z czterech do pięciu milionów). Co ciekawe, płatnych abonentów przybyło aż o prawie 250% rok do roku i jest ich obecnie 250 tysięcy. Swoją pozycję player zawdzięcza między innymi polskim serialom, takim jak “Pod powierzchnią”, “Pułapka”, czy “Chyłka” oraz “Big Brotherowi”.

Konferencja jesienna Player TVN 2019 relacja

Według Koryckiego wkrótce, przy niedługim starcie Disney+, Apple TV+ i HBO Max dojdzie do fragmentacji rynku VOD, ale jego zdaniem player nie będzie nią dotknięty. Jest to bowiem serwis oferujący ogromną ilość polskich treści i w tym widzi swoją siłę oraz potencjał. Warto także podkreślić, że TVN Discovery nie będzie współpracować z firmą Netflix, lecz planuje stworzyć dla niej alternatywę i zatrzymać swoje seriale na wyłączność.

Konferencja jesienna Player TVN 2019 relacja

Jeśli chodzi o telewizję tradycyjną, to w trakcie wydarzenia ujawniono przede wszystkim jesienną ofertę TVN oraz plany na dalszą przyszłość. Jesienna ramówka zaczyna się od 2 września. W ofercie TVN znajdują się między innymi drugie sezony seriali “Pułapka” oraz “Pod powierzchnią“. Ten drugi serial miał już swoją emisję swojego drugiego sezonu na platformie player i można go tam zobaczyć w jakości 4K! Ponadto TVN wprowadzi trzy nowości. Będą to program “Starsza pani musi fiknąć”, wznowiony po 10 latach serial “39 i pół tygodnia” z Tomaszem Karolakiem i reality-show “My Way”, którego prowadzącą jest Edyta Górniak. Jeśli chodzi o inne stacje, to zmieni się profil Discovery Life. Od teraz będzie on przekształcony w kanał poświęcony zdrowiu. Z kolei 13 września na TVN7 zadebiutuje kolejna edycja “Big Brothera”.

Pod powierzchnią 4K Player TVN

Ważnym wydarzeniem dla Grupy TVN Discovery będą również Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020. Będą one transmitowane na kanale Eurosport oraz dostępne przez serwis Eurosport Player.

Konferencja jesienna Player TVN 2019 relacja


ZOBACZ TAKŻE: Sprawdzamy TVN24 GO – pierwsze w Europie VOD news


 

(1015)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o