Home News Netflix wyda aż 13 mld USD na nową zawartość?
Netflix wyda aż 13 mld USD na nową zawartość?

Netflix wyda aż 13 mld USD na nową zawartość?

405
3

Magazyn The Economist donosi, że firma Netflix zainwestuje znacznie więcej w nową zawartość niż zapowiadała w zeszłym roku. Być może aż 13 mld USD poświęci na to, aby powstały nowe filmy, dokumenty i seriale.

Według danych, którymi dysponuje The Economist budżet Netflix znacznie przewyższy konkurencję – Amazon ma wydać na nowe treści nieco ponad 4 mld USD, natomiast Apple około 1 mld.

Do końca bieżącego roku ma ukazać się aż 82 filmy od Netflix, podczas gdy Warner Bros. i Disney wypuszczą zaledwie 23 i 10. Nie znaczy oczywiście to automatycznie, że ta ilość przełoży się na jakość. Mimo wszystko liczby te mogą budzić wrażenie. Jednymi z największych produkcji mają być kontynuacja The Meyerowitz Stories ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem (oryginał ubiegał się o Złotą Palmę w Cannes) oraz thriller z Sandrą Bullock pt. Bird Box.

Netflix

W tym momencie, według The Economist, Netflix jest w trakcie produkcji bądź pozyskiwania aż 700 własnych bądź wykupionych na wyłączność tytułów, z czego przynajmniej 100 to komedie i dramaty. Prace nad tymi produkcjami toczą się w 21 krajach, w tym Brazylii, Indiach i Korei Południowej.

Wartość rynkowa Netflixa przewyższa obecnie Disney. Platforma VoD może się pochwalić 125 milionami abonentów, z czego aż 57 mln z nich to Amerykanie.

(405)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(3)

  1. Lepiej by było faktycznie, gdyby Netflix wydawał mniej filmów, ale bardziej wartościowych. Jest sporo niezłych tytułów, ale można też znaleźć masakrycznie dużo gniotów.

  2. @Subman - dokładnie. Lepiej mniej, ale lepszych. Niestety większość filmów robiona jest pod gusta hamburgerożerców zza oceanu i to niestety widać...

  3. w sumie nieźle to wyszło - serwis streamingowy stał się największym studiem filmowym

    oby częśc kasy poszła w jakieś ekranizacje fajnych książek - np. sf bo to chyba najbardziej rozwojowy obszar w filmach obecnie