Home Gry na PC Metro Exodus | RECENZJA | Xbox One X 4K HDR
Metro Exodus | RECENZJA | Xbox One X 4K HDR

Metro Exodus | RECENZJA | Xbox One X 4K HDR

3.17K
4

Gry Metro zawsze postrzegane były jako solidne produkcje o średnim budżecie. Pomniejsze klasyki gatunku postapokaliptycznego, jeśli wolicie. Czy Metro Exodus, trzeciej odsłonie serii, udała się transformacja do statusu AAA? Zapraszamy do naszej recenzji.

Metro Exodus_recenzja_hdtvpolska_10
Grę testowaliśmy zarówno na QLED Samsung jak również na OLED Philips z ambilight!

Wstęp

Metro Exodus

Gry Metro lubiłem od zawsze. Jedynka była klimatycznym tytułem z własną tożsamością i snuły interesującą wizję postapokalipsy. Brakowało jej nieco do najwyższej półki przez ograniczenia budżetowe (czytaj: niedoróbki techniczne) i nieco nazbyt liniowy charakter. Część druga, Last Light, nieco bardziej otworzyła świat, ale też uprościła mocno skradanie się, Czuć było jednak w niej silną reżyserską rękę autora powieści, Dimitrija Głuchowskiego. Teraz pora na część trzecią – największą rozmachem i najambitniejszą. Czy jednak ugięła się pod ciężarem własnych aspiracji? Przekonajcie się sami.

(3172)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

 1. Natywne 4K z dobrze zaimplementowanym HDR i przełomowym Atmosem? Wygląda to mega obiecująco. Jak tak patrzę na pierwsze głosy i testy wydajności kart graficznych na PC, to coraz bardziej mam wrażenie, że na XONE X cuda się dzieją. Wiadomo, że mówimy o 30FPS, ale GTX 1080 w 4K na Extreme Quality uzyskuje 16-23FPS, a przecież w konsoli Microsoftu lepszej karty graficznej wcale nie ma. Tak więc albo detale są mocno obniżone względem ustawień na PC albo...sam nie wiem, specjalnie Metro Exodus na PC jest źle zoptymalizowane.

  Najbardziej boli to przekonanie się ponownie do FPSa na padzie, ale po raz kolejny kupię grę multiplatformową na konsolę mimo iż PC mam teoretycznie mocniejszy. I po co to mi było składać tę skrzynkę. 😞

   

 2. Dnia 15.02.2019 o 00:02, klaus71 napisał:

  można spróbować np. takiego wynalazku:

  https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konwerter-hama-54478-speedshot-ultimate-mysz-klawiatura-do-ps4-ps3-xbox-one-xbox-360?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

  ja używam Venom X by się nie męczyć na padzie (na ps4)

  nie działa to idealnie ale lepsze niż pad

  Witam czy ten Atmos działa z Soundbarem na xbox one x? czy tylko ze słuchawkami? oraz  czy z każdym lektorem?

  Dnia 14.02.2019 o 14:25, Fjubens napisał:

  Natywne 4K z dobrze zaimplementowanym HDR i przełomowym Atmosem? Wygląda to mega obiecująco. Jak tak patrzę na pierwsze głosy i testy wydajności kart graficznych na PC, to coraz bardziej mam wrażenie, że na XONE X cuda się dzieją. Wiadomo, że mówimy o 30FPS, ale GTX 1080 w 4K na Extreme Quality uzyskuje 16-23FPS, a przecież w konsoli Microsoftu lepszej karty graficznej wcale nie ma. Tak więc albo detale są mocno obniżone względem ustawień na PC albo...sam nie wiem, specjalnie Metro Exodus na PC jest źle zoptymalizowane.

  Najbardziej boli to przekonanie się ponownie do FPSa na padzie, ale po raz kolejny kupię grę multiplatformową na konsolę mimo iż PC mam teoretycznie mocniejszy. I po co to mi było składać tę skrzynkę. 😞

   

  dział Ci Dolby Atmos w tej grze używając Soundbara?

 3. 2 godziny temu, reddeath napisał:

  Działa Ci Dolby Atmos w tej grze używając Soundbara?

  Nie kupiłem Metro na razie, niepokojące są głosy o sporych spadkach na XONE X, czekam aż połatają na spokojnie ten miesiąc jeszcze.

  https://www.ppe.pl/news/129957/metro-exodus-ma-problemy-z-frameratem-najlepsza-animacja-na-xbox-one.html

  Shadow of the Tomb Raider, FF XV i inne tytuły, które reklamowane są Atmosem ładnie mi latały na tej belce Samsunga (HW-K950) w połączeniu z XONE X, więc nie widzę powodu żeby było inaczej z Metro Exodus. Oczywiście konsola podpięta wtedy bezpośrednio do belki.

  Jak mowa jest w recenzji czy testach o Atmosie, to zawsze chodzi przede wszystkim o te darmowe wsparcie na głośniki czy jak kto woli belkę z sufitowymi (projekcyjnymi), słuchawki to na osobną i płatną aplikację i jak wiadomo na bazie pewnego rodzaju wirtualizacji, bo to zrobienie ze stereo (2.0) więcej kanałów.

  Nie mam jednak zielonego pojęcia co do wersji językowej, czy Atmos jest tylko dla ang czy dla innych języków też w przypadku Metro Exodus. Jakoś w poprzednie inne ytuły mające Atmosa grałem zawsze w angielskim i tak więc nie testowałem polskiego, w Metro chyba najbardziej naturalnie jest zagrać z głosami rosyjskimi i napisami ang lub pl.

  Dnia 15.02.2019 o 00:02, klaus71 napisał:

  można spróbować np. takiego wynalazku:

  https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konwerter-hama-54478-speedshot-ultimate-mysz-klawiatura-do-ps4-ps3-xbox-one-xbox-360?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

  ja używam Venom X by się nie męczyć na padzie (na ps4)

  nie działa to idealnie ale lepsze niż pad

  Strasznie drogo. :(

  Nie no, pada mam w miarę opanowanego, szkoda mi kasy. Korzenie bardziej mi sięgają konsoli niż PC nawet, aczkolwiek no nie jest to pełny komfort gry w FPSy na padzie wiadomo. Black Mesę czy BioShocka 2 na PC ostatnio na KM+B ogrywałem, ale Far Cry Primal mimo iż też na PC już gram na padzie, bo akurat jakoś naturalnie to przychodzi w tym tytule mimo iż to też FPS.

  Ja nie wiem jak w końcu z tym natywnym wsparciem myszki i klawiatury na XONE One, bo tyle się o tym już od 2 lat trąbi, a chyba dalej to jest jakaś pieśń przyszłości? Wiem, że zestaw Razera wyszedł, ale kosztuje to bodajże 250$, a więc na Polskę z VATem pewnie z 1200 zł. xD

  W dodatku wsparcie tylko dla wybranych tytułów.