Home News Kalendarz premier filmów 4K Ultra HD Blu-ray / Blu-ray na polski rynek: marzec 2019
Kalendarz premier filmów 4K Ultra HD Blu-ray / Blu-ray na polski rynek: marzec 2019

Kalendarz premier filmów 4K Ultra HD Blu-ray / Blu-ray na polski rynek: marzec 2019

1.06K
11

Przyglądamy się dotychczas wydanym, jak i nadchodzącym filmom w polskiej dystrybucji na 4K Ultra HD Blu-ray i Blu-ray. Z tych pierwszych dostępnych będzie aż pięć takich wydań: sequel Fantastycznych Zwierząt, Bohemian Rhapsody, Creed 2, Pierwszy człowiek oraz Dziewczyna w sieci pająka.

Marzec jest minimalnie mniej obfitym w nowe wydania miesiącem niż luty, ale za to nie brakuje ciekawych pozycji. Z nowości na pewno zaciekawić mogą Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Co prawda kontynuacji adaptacji powieści J.K. Rowling nie zebrała tak entuzjastycznych recenzji jak poprzedniczka, ale jest dostępna w wydaniu 4K UHD Blu-ray i być może ponowny seans w domowym zaciszu może odmienić zdanie. Oprócz tego 18 marca jest premiera Bohemian Rhapsody, filmu o Queen i Freddym Mercurym, który został nagrodzony 4 Oscarami (w tym dla Ramiego Malka za najlepszą pierwszoplanową rolę męską). Film ukaże się także na 4K UHD Blu-ray. Ciekawi nas, czy europejskie wydanie będzie zmasterowane w HDR10+ i na pewno was o tym fakcie w swoim czasie poinformujemy. Ponadto dla fanów Harry’ego Pottera jest kolekcja wszystkich 8 filmów z serii.

4K
Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Dalej idąc, mamy Pierwszego człowieka (także w 4K UHD) – biograficzny film o astronaucie Neilu Armstrongu (granym przez Ryana Goslinga) w reżyserii Damiena Chazzelle’a (La La Land). Jest to wielki przegrany tegorocznych Oscarów, ale obraz ten cieszy się współczynnikiem aprobaty 84% na Rotten Tomatoes. Miesiąc kończy się mocnym ciosem w postaci Creed 2 z Michaelem B. Jordanem i Sylvestrem Stallonem (RT – 84%). Film również dostępny będzie w formacie 4K UHD Blu-ray.

Oscary 2019 – kto wygrał? kto przegrał? co z Zimną Wojną?

Być może zainteresuje was także, co w tym miesiącu ukazało się w UK (a są tam także pozycje z językiem polskim). Możecie zobaczyć stosowny kalendarz tutaj.

Oto pełna lista filmów, które mają premiery w marcu na polskim rynku na nośnikach Blu-ray z adnotacją nt. dostępności w formacie 4K Ultra HD Blu-ray:

Filmy na Blu-ray
Tytuł data premiery dystrybutor 4K UHD Blu-ray
Pierwszy człowiek 06/3/2019 Filmostrada tak
Dziewczyna w sieci pająka 06/3/2019 Imperial Cinepix tak
Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 13/3/2019 Galapagos tak
Harry Potter. Pełna Kolekcja 8 Filmów 13/3/2019 Galapagos  
Robin Hood: Początek 13/3/2019 Monolith  
Bohemian Rhapsody 18/3/2019 Imperial Cinepix tak
Planeta singli 20/3/2019 Kino Świat  
Creed 2 27/3/2019 Galapagos tak
Alfa 29/3/2019 Imperial Cinepix  

 

(1056)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(11)

 1. 13 hours ago, misfit said:

  I znowu muszę się przyczepić... :P

   

   

  W polskiej dystrybucji na UHD BD wyszedł w marcu też Pierwszy człowiek oraz Dziewczyna w sieci pająka.

  Aby nazwać te zestawienie w miarę pełnym musisz dopisać jeszcze Alfa (Imperial) oraz Korpo (Mayfly).

  Już poprawiłem z Pierwszym człowiekiem i Dziewczyną oraz dodałem Alfa. Z Dziewczyną to głupia sprawa bo w zeszłym miesiącu mi mignęło gdzieś, że będzie jakieś wydanie 4K ale uznałem, że to import (widziałem w innym sklepie akurat). Co do Korpo to na kanałach Mayfly nic takiego nie widzę. Widziałem jakiś inny film, który ukazał się od nich 20 lutego...


  Dzięki za cenne info!
   

 2. 9 hours ago, Mr.Hankey said:

  Pierwszy Człowiek i premiera 21 marca? Trochę dziwne, bo mam już film w domu i zdaje się, że jest ogólnie dostępny od 6 marca...

  https://www.empik.com/pierwszy-czlowiek-chazelle-damien,p1223081955,film-p

  Nie wstyd trochę puszczać newsa z taką ilością błędów?

   

  Nie, nie jest mi wstyd w ogóle, ale dzięki za uwagę - już poprawiłem i muszę się nauczyć, że nawet dystrybutor popełnia u samego siebie błędy. Wstyd mi za to że w Polsce jest kompletny bałagan jeżeli chodzi o informację bo nawet oficjalna strona dystrybutora wprowadza w takim razie w błąd. A potem wszystkie sklepy też tego używają. Widzę na filmostradzie, że UHD ma datę 6 marca. Ale Bluray ma datę 21 marca wg tej samej strony, czyli dystrybutora. Zobacz:

  https://www.filmostrada.pl/movie/pierwszy-czlowiek-bluray/

  No to teraz rozumiesz skąd się to wzięło. 

   

 3. Trzeba się nauczać sprawdzać w kilku źródłach - proste. Nie chcę się czepiać, ale Twoje tłumaczenie kojarzy mi się z podstawówką... Sam takim newsem jak ten dokładasz cegiełkę do tego polskiego bałaganu, za który jak twierdzisz jest Ci wstyd.

 4. @Mr.Hankey proszę Cię skończ już pierd... za przeproszeniem bo zachowujesz się jak typowy polak w polskim bałaganie. Jak masz ochotę to zapraszam do współpracy. Wiesz gdzie pisać. Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądać twój przegląd na dzień dobry. Serio piszę. Cały czas poszerzamy grono redakcji. Miejsce czeka! Podstawa to abyś posiadał wszystkie kontakty niezbędne do stworzenia takiej listy. Dystrybutorzy, sklepy itd. Bo jak myślisz, że stworzenie listy polega na sprawdzaniu sieci to się mylisz. @misfit siedzi w temacie od lat (jest tutaj OD ZAWSZE) i potrafi podać pomocną dłoń a na forum w temacie filmów ZROBIŁ BARDZO DUŻO. Twoja nie jest pomocna w takim tonie więc daruj sobie zaśmiecanie wątku takimi postami, które nie pomagają nikomu w niczym. Chcesz działać? Pisz do mnie.

  ps. "TRZEBA SIĘ NAUCZAĆ"... no pięknie to napisałeś. Będziemy się nauczać.

 5. Masz rację, łap za słówka, wypominaj literówki, to jest bardzo wysoki poziom dyskusji.

  Jak się walnie gafę, to należy posypać głowę popiołem i przeprosić, to jest bardzo prosta zasada. Banalny news miał błędy merytoryczne, zwrócił na to uwagę kolega misfit, zwróciłem ja, a Ty prosisz żebym przestał pierdolić. Wychodzę z założenia, że jak coś robić, to dobrze, tylko i aż tyle. Ja w pracy raczej dziękuję osobom, które wyłapują moje błędy, ale ja już stary jestem i może mam inną mentalność. Po Tobie Gmeru jednak oczekiwałem innego poziomu, ale cóż.

  Za propozycję współpracy dziękuję, ale jestem zadowolony z obecnej pracy i raczej nie zamierzam tego zmieniać, a doba niestety nie jest z gumy. Poza tym, mam za dużo "ale" do obecnej formy serwisu, więc raczej byśmy się nie dogadali, zwłaszcza patrząc na to w jaki sposób podchodzisz do krytyki.

 6. 10 minut temu, Mr.Hankey napisał:

  Banalny news miał błędy merytoryczne, zwrócił na to uwagę kolega misfit, zwróciłem ja, a Ty prosisz żebym przestał pierdolić.

  Misfit zwrócił uwagę kulturalnie (i życzliwie) a ty odpaliłeś jakieś żenujące "wycieczki z podstawówką"  -  pewnie stąd i taka reakcja

 7. 1 godzinę temu, Mr.Hankey napisał:

  Masz rację, łap za słówka, wypominaj literówki, to jest bardzo wysoki poziom dyskusji.

  Jak się walnie gafę, to należy posypać głowę popiołem i przeprosić, to jest bardzo prosta zasada. Banalny news miał błędy merytoryczne, zwrócił na to uwagę kolega misfit, zwróciłem ja, a Ty prosisz żebym przestał pierdolić. Wychodzę z założenia, że jak coś robić, to dobrze, tylko i aż tyle. Ja w pracy raczej dziękuję osobom, które wyłapują moje błędy, ale ja już stary jestem i może mam inną mentalność. Po Tobie Gmeru jednak oczekiwałem innego poziomu, ale cóż.

  Za propozycję współpracy dziękuję, ale jestem zadowolony z obecnej pracy i raczej nie zamierzam tego zmieniać, a doba niestety nie jest z gumy. Poza tym, mam za dużo "ale" do obecnej formy serwisu, więc raczej byśmy się nie dogadali, zwłaszcza patrząc na to w jaki sposób podchodzisz do krytyki.

  To jest poziom z którego rozpocząłeś dyskusję w tym topicu z jakimś wstydem itp. W sieci każdy jest mocny szczególnie, że nie wiadomo z kim rozmawiam. Jak tak masz zwracać uwagę to dokładnie jak napisałeś: nie zwracaj jej. Nic to nie daje. Nie wiesz na czym polega prowadzenie takiego molocha, a doba jak dobrze zauważyłeś nie jest z gumy. W naszym przypadku to musiałaby być z 3 gum. Kuba robi doskonałą robotę a każdy może coś pominąć i fajnie, że jest forum i można to wychwycić żeby wszyscy mieli poprawną wiedzę. Jak mówię: zapraszam do współpracy, pewnie musiałbyś się sporo nauczyć by tu w ogóle zaistnieć. Bo każdy się uczy. Można też brać przykład z @misfit, który ma ogromną wiedzę, swoje twarde zdanie, potrafi skrytykować, ma gigantyczny wkład w to forum filmowe itd. ale robi to z kulturą. Bo wie na pewno lepiej od Ciebie jak się prowadzi takie fora i portale. Bez uwag nie ma rozwoju ale można to robić tak jak napisał wyżej @klaus71.