Home News Philips wprowadza nowy 32’’ monitor 4K HDR
Philips wprowadza nowy 32’’ monitor 4K HDR

Philips wprowadza nowy 32’’ monitor 4K HDR

505
1

Firma Philips właśnie zamieściła w swojej ofercie nowy monitor 4K z serii Momentum. Jest on certyfikowany przez VESA z oznaczeniem DisplayHDR 600 a także posiada system oświetlenia Ambiglow.

Philips poszerzył swoją linię monitorów Momentum. Najnowszy model to 326M6VJRMB. Brytyjski oddział firmy umieścił właśnie stronę produktu poświęconą temu monitorowi. Posiada on ekran 4K z maksymalną jasnością 600 nitów (średnia to około 400). Tym samym posiada on certyfikat VESA DisplayHDR 600. Philips reklamuje ten próg jasności jako oferujący „prawdziwy HDR”. Dodatkowo jest on w stanie zapewnić lokalne przyciemnianie obrazu.

Philips

Ponadto oferuje on 10-bitową paletę kolorów (oraz obsługę szerokiej palety barw). Monitor pokrywa przestrzeń barw BT.709 w 100%, natomiast DCI-P3 w 98,61%. Jeśli chodzi o odświeżanie, jest to 60 Hz wraz z obsługą adaptacyjnej synchronizacji obrazu między 40 a 60 Hz (nie wiadomo czy jest to FreeSync czy inne rozwiązanie) przy 4 ms czasie reakcji. Statyczny kontrast matrycy to 3000:1 przy 178-stopniowym kącie widzenia. Monitor obsługuje system oświetlenia Ambiglow. Zapewnia on podświetlenie RGB LED u dołu i z tyłu monitora.

W kwestii dodatkowych właściwości, ma on regulację wysokości i kąta nachylenia wraz z możliwością wymiany podstawki na mocowanie VESA. Monitor posiada także 3 porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.4 oraz 4 porty USB 3.0 i wejście/wyjście audio 3.5 mm (są też wbudowane 5W głośniki). Nieznana jest jeszcze data wprowadzenia do sprzedaży ani cena.

Źródło: Tom’s Hardware

(505)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. niestety monitorowy ambiglow to ultra wolny syf ktory nie nadąża za tym co sie dzieje na ekranie.....zreszta zobaczcie sobie na YT....