Home News LG chce odnieść sukces na rynku OLED w Chinach
LG chce odnieść sukces na rynku OLED w Chinach

LG chce odnieść sukces na rynku OLED w Chinach

1.18K
0

LG chce odnieść sukces z telewizorami OLED w Chinach. Za 2 lata ma być to największy rynek dla tego typu TV. W najbliższym czasie zostanie tam otworzona nowa fabryka koreańskiego giganta, która ma pomóc w osiągnięciu tego celu.

Chiny to ogromny rynek 4K UHD. Tamtejsze marki, jak Hisense i TCL przyczyniły się do tego, że to Państwo Środka jest teraz liderem rynku LCD. Sprzedaż paneli OLED w Chinach dla LG Display stanowi jedynie 10% dochodów z tego segmentu. LG planuje zintensyfikować swoje działania na rynku OLED, między innymi otwierając fabrykę w Guangzhou.

LG

Sytuacja w Chinach jest mocno rozwojowa, a analitycy przewidują, że ten rok będzie przełomowy dla tamtejszego rynku w kwestii telewizorów OLED. W połączeniu z otwarciem fabryki w trzecim kwartale 2019, ma to pomóc zapewnić LG duży udział na tamtym rynku. Firma IHS Markit przewiduje, że w tym roku w Chinach telewizory OLED sprzedadzą się w nakładzie 270 000. Będzie to 70% skok w porównaniu z 2018. W 2020 rynek OLED-ów w Chinach będzie stanowić 22% globalnej sprzedaży (przeskakując Japonię i Europę). W 2021 natomiast wynik ten w Państwie Środka ma wynosić okrągły milion.

LG niedawno ogłosiło także, że wprowadzi mniejsze, 48-calowe modele OLED TV. Niewątpliwie mogą one pomóc w dalszej ekspansji w tym segmencie.

Źródło: AVForums

(1177)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.