Home News Kultowy album The Beatles “Abbey Road” na 50-lecie w Dolby Atmos
Kultowy album The Beatles “Abbey Road” na 50-lecie w Dolby Atmos

Kultowy album The Beatles “Abbey Road” na 50-lecie w Dolby Atmos

399
2

26 września minie 50 lat odkąd ukazał się klasyczny album The Beatles, “Abbey Road”. Z tej okazji ukaże się specjalne wydanie Super Deluxe zmasterowane m.in. w Dolby Atmos.

“Automatic for the People” R.E.M. – pierwszy album w Dolby Atmos

“Abbey Road” to nie tylko słynna okładka (2 dni temu świętowano 50-lecie wykonania tej fotografii). To także jeden z najbardziej cenionych albumów w dorobku Beatlesów. Znajdują się na nim jedne z najdojrzalszych muzycznie dzieł w historii czwórki z Liverpoolu. Jest to zarazem ostatni longplay, jaki nagrali razem (“Let it Be” zawierało wcześniejsze utwory).

The Beatles

Z okazji 50. rocznicy wydania albumu, 27 września ukaże się boxset Super Deluxe. Oprócz siedemnastu utworów dostępnych w oryginalnym wydaniu, w zestawie znajdą się także dwadzieścia trzy dodatkowe nagrania (dema i alternatywne wersje).

Na boxset składają się łącznie cztery płyty, z czego jedna z nich to Blu-ray z miksem albumu w Dolby Atmos, 96 kHz / 24-bit hi-res stereo lub 96 kHz / 24-bit DTS-HD Master Audio 5.1.

Do zestawu dołączona jest 100-stronnicowa książka z przedmową napisaną przez Gilesa Martina, syna producenta Beatlesów, George’a Martina. Za dalszą treść odpowiedzialni byli historyk specjalizujący się w twórczości zespołu Kevin Howlett oraz dziennikarz David Hepworth. W publikacji znajdziemy niepublikowane dotąd fotografie (m.in. Lindy McCartney) oraz kopie ręcznie napisanych tekstów oraz zapisów muzycznych utworów.

Abbey Road


ZOBACZ TAKŻE: Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos


Do remasteru tego wydania użyto oryginalnych taśm-matek z ośmiościeżkowymi nagraniami. Cena wydania czteropłytowego Dolby Atmos to 99 funtów (ok. 460 złotych). W sprzedaży poza wyżej wymienionym zestawem będzie także edycja winylowa w cenie 78 funtów (ok. 362 zł). Album można zamówić w przedsprzedaży pod tym adresem.

Źródło: What Hi-Fi, Udiscovermusic

(399)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

2
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o