Home News Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos
Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos

Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos

3.78K
4

Firmy Dolby i Universal Music Group ogłosiły partnerstwo. W jego ramach Universal dostarczy kilka tysięcy utworów w formacie Dolby Atmos. Szczegóły mamy poznać wkrótce.

Katalog Universal Music Group (UMG) obejmuje szeroki zakres gatunków. Mamy tutaj wykonawców rockowych, jazzowych, hip-hopowych, popowych, a nawet muzykę klasyczną. W korespondencji z TechRadar, Universal specyficznie wymienił artystów takich, jak Beck (ten od „Losera”), R.E.M., Marvin Gaye i LL Cool J.

Według dyrektora operacyjnego UMG, Michaela Freya, zremasterowane utwory w Atmos pozwolą na zachowanie oryginalnej wizji artystów. Dźwięk w piosenkach będzie zdaniem Freya dokładnie taki, jakim go uchwycono w studio.

Dolby Atmos

Format Dolby Atmos pozwala na stworzenie przestrzennych warstw dźwięku, z dodanymi kanałami bocznymi i górnymi. Dzięki temu słuchacz opleciony  jest z każdej strony muzyką, która zyskuje nowe, niesłyszane dotąd akcenty. Do tej pory format ten kojarzony był zazwyczaj z kinem.


ZOBACZ TAKŻE: Marantz NR1510, NR1710 – amplitunery z 4K HDR, eARC, DTS:X i Atmos


W chwili obecnej nie znamy daty umieszczenia katalogu Universal w formacie Dolby Atmos. Jednak zarówno UMG, jak i Dolby, będą miały wkrótce do zakomunikowania nowe szczegóły. Kogo chcielibyście posłuchać w Atmos?

Źródło: TechRadar

(3777)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

 1. Jasiek_31 Jasiek_31 napisał(a):

  Informacja bez słowa konkretów, a szkoda.
  Pytanie czy biorą pod uwagę streaming, jak tak to będzie jakiś startny DD+ i pitolenie o super jakości można do kosza wywalić.
  Jak nośniki to BD, ale na jak dużą grupę odbiorców liczą??

 2. PeterMac PeterMac napisał(a):

  Czyzby SACD reborn :), ciekawe jaki nośnik. Lepiej niech firmy zaczną wydawać koncerty na 4K UHD Blu-Ray bo to jakas parodia zeby nic nie bylo prawie na rynku tylko kilka klasycznych.

 3. Rafael912 Rafael912 napisał(a):

  Plyty BR 4k to margines, streaming teraz rzadzi na rynku. Oczywiscie 4k z BR jest lepsze niz 4k z Netflixa jednak na promilu ludzi, ktory to zauwaza nie zbudujesz skali niezbednej dla masowej sprzedazy.

 4. PeterMac PeterMac napisał(a):

  ^To sie zgadza, jednak nowych filmów na 4K UHD BR nie brakuje i bibloteka ciągle rośnie, koncertów jak nie było tak nie ma.