Home News Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos
Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos

Universal Music udostępni tysiące utworów w Dolby Atmos

4.09K
4

Firmy Dolby i Universal Music Group ogłosiły partnerstwo. W jego ramach Universal dostarczy kilka tysięcy utworów w formacie Dolby Atmos. Szczegóły mamy poznać wkrótce.

Katalog Universal Music Group (UMG) obejmuje szeroki zakres gatunków. Mamy tutaj wykonawców rockowych, jazzowych, hip-hopowych, popowych, a nawet muzykę klasyczną. W korespondencji z TechRadar, Universal specyficznie wymienił artystów takich, jak Beck (ten od „Losera”), R.E.M., Marvin Gaye i LL Cool J.

Według dyrektora operacyjnego UMG, Michaela Freya, zremasterowane utwory w Atmos pozwolą na zachowanie oryginalnej wizji artystów. Dźwięk w piosenkach będzie zdaniem Freya dokładnie taki, jakim go uchwycono w studio.

Dolby Atmos

Format Dolby Atmos pozwala na stworzenie przestrzennych warstw dźwięku, z dodanymi kanałami bocznymi i górnymi. Dzięki temu słuchacz opleciony  jest z każdej strony muzyką, która zyskuje nowe, niesłyszane dotąd akcenty. Do tej pory format ten kojarzony był zazwyczaj z kinem.


ZOBACZ TAKŻE: Marantz NR1510, NR1710 – amplitunery z 4K HDR, eARC, DTS:X i Atmos


W chwili obecnej nie znamy daty umieszczenia katalogu Universal w formacie Dolby Atmos. Jednak zarówno UMG, jak i Dolby, będą miały wkrótce do zakomunikowania nowe szczegóły. Kogo chcielibyście posłuchać w Atmos?

Źródło: TechRadar

(4093)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

4
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o