Home News Za dużo abonamentów VOD? Spora część badanych tak sądzi
Za dużo abonamentów VOD? Spora część badanych tak sądzi

Za dużo abonamentów VOD? Spora część badanych tak sądzi

1.56K
1

Firma Hub Research postanowiła zbadać w Ameryce, czy „od przybytku głowa nie boli”. W jej najnowszym sondażu można dowiedzieć się, co amerykańscy konsumenci sądzą o liczbie dostępnych serwisów VOD i czy nie jest ona dla nich za duża.

W badaniu wzięło udział 1631 osób w grupie wiekowej od 16 do 74 lat. Wszyscy z nich oglądali telewizję / VOD przynajmniej godzinę tygodniowo. Okazało się, że 24% respondentów uważało, że posiada zbyt dużo usług VOD. Nie jest to może jeszcze bardzo liczebna grupa osób, ale jest znacznie większa niż rok temu. Wtedy takiego zdania było jedynie 14% badanych.

Inną informacją wynikającą sondażu Hub jest to, że blisko jedna trzecia respondentów zrezygnowałaby z jakiegoś abonamentu VOD, gdyby miała wypróbować nową usługę. Z drugiej strony – 64% badanych nie zrezygnowałoby z niczego, nawet jeśli wykupowaliby nową subskrypcję.

VOD

W USA dominuje trójca Netflix-Amazon-Hulu. 42% respondentów korzysta przynajmniej z dwóch z nich, a 70% – z jednego. Z drugiej strony spada także liczba osób opłacających tradycyjne usługi telewizyjne (jest ich 75% ogółu populacji, w porównaniu z 84% w roku ubiegłym).

W tym roku ze swoimi platformami VOD (w USA) wchodzą Disney (Disney+) oraz WarnerMedia. Ciekawe, jak po starcie ich serwisów zmieni się spojrzenie na liczbę tego typu usług.


ZOBACZ TAKŻE: JustWatch – wyszukiwarka filmów i seriali VOD ruszyła w Polsce


Źródło: Fierce Video

(1556)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o