Home News Lenovo wyda laptopa OLED. LG zapewni składany ekran
Lenovo wyda laptopa OLED. LG zapewni składany ekran

Lenovo wyda laptopa OLED. LG zapewni składany ekran

2.19K
0

Niecałe dwa tygodnie temu świat świat obiegł materiał wideo z prototypem laptopa Lenovo ze składanym ekranem. Tymczasem teraz firma LG Display potwierdziła, że to ona zapewni elastyczny panel OLED.

Pierwsze wzmianki o współpracy LG i Lenovo pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Nie były to jednak oficjalne komunikaty koncernów. Te padły dopiero teraz przy okazji targów SID Display Week. CTO LG Display, Kang In-byeong, oznajmił na wydarzeniu, że jego firma jest gotowa do masowej produkcji elastycznych ekranów OLED.

LG

Laptop Lenovo zostanie prawdopodobnie wydany pod marką ThinkPad X1, a analitycy spodziewają się, że wejdzie do sprzedaży na początku 2020 roku. Jest to pierwsze urządzenie tego typu i może wyznaczyć nowe trendy. Urządzenie odznacza się ekranem OLED o rozdzielczości 2K i proporcjach ekranu 4:3. Jego gabaryty są również niepokaźne i ma ważyć mniej niż 0,9 kg. Oczywiście systemem operacyjnym jest Windows 10, a sam ekran jest zarazem dotykowy.

Jeśli Lenovo i LG uda się uniknąć błędów, które popełnił Samsung przy Galaxy Fold, mielibyśmy do czynienia z ciekawym eksperymentem. Czas pokaże, czy to właśnie jest kierunek, w którym pójdą komputery klasy PC.

Źródło: OLED-Info, The Investor

(2188)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.