Home News Honor Vision – Smart TV z Huawei Harmony OS
Honor Vision – Smart TV z Huawei Harmony OS

Honor Vision – Smart TV z Huawei Harmony OS

1.20K
0

Skończyła się właśnie konferencja dotycząca Honor Vision, pierwszego Smart TV wydanego przez Huawei pod tą marką. Jest on wyposażony w nowy system Harmony OS, dysponuje ekranem 4K z HDR, a także zintegrowaną kamerą.

Honor to marka Huawei. Do tej pory z tym brandingiem wydawane były głównie smartfony, chociaż również tablety i smartwatche. Tym razem przyszła pora na Smart TV.

Honor Vision to pierwsze urządzenie bazujące na systemie operacyjnym Harmony OS. Jest to autorskie rozwiązanie Huawei, które zostało zaprezentowane wczoraj na osobnej konferencji jako potencjalna alternatywa dla Androida.

Honghu 818 – procesor do przetwarzania obrazu

Od strony stricte technicznej Honor Vision wyposażony jest w ośmiordzeniowy SoC Honghu 818. De facto jest on podzielony w ten sposób na CPU (2xA73, 2XA53 ARM) i (również czterordzeniowy) GPU Mali G51. Jest to najnowszy produkt Huawei, który posiada szereg funkcji przetwarzania obrazu, w tym HDR, strefowe wygaszanie podświetlenia, redukcję szumów oraz technologie interpolacji i skalowania obrazu. Ponadto znajdziemy tutaj również rozwiązania takie, jak Dynamic Contrast Improvement oraz Auto Color Management. To drugie zapewne umożliwi automatyczne przełączanie pomiędzy daną przestrzenią kolorów w wyświetlanej zawartości (np. między sRGB a DCI-P3).

Honor Vision

Parametry obrazu, dźwięk, gabaryty

Honor Vision dysponuje 55-calowym ekranem 4K o maksymalnej jasności 400 nitów. Jego pokrycie przestrzeni kolorów NTSC wynosi 87% przy 178-stopniowym kącie widzenia. Telewizor został wyróżniony certyfikatem TÜV Rheinland, co oznacza, że jest przyjazny dla oczu. Jego uzupełnieniem jest zestaw 6 zintegrowanych głośników o mocy 10 W każdy. Jeżeli chodzi o gabaryty i wzornictwo, w najgrubszym punkcie telewizor mierzy 6,9 mm grubości, a 94% jego powierzchni (screen-to-body-ratio) wypełnia ekran z minimalnymi ramkami.

Zintegrowana kamera

Producent umieścił w telewizorze kamerę o rozdzielczości 1080p. Może być regulowana o 10 stopni, a wbudowany mikrofon zapewnia zasięg wychwytywania głosu do pięciu metrów. Akcesorium wysuwa się wtedy, gdy jest w użyciu.


ZOBACZ TAKŻE: Play rozpoczął testy 5G w Polsce, współpracuje z Huawei


Sprzęt Honor posiada również ten sam układ łączności Wi-Fi, co w topowych smartfonach tej marki. Niestety nie podano dokładnych specyfikacji.  Telewizor zgodny jest również z Bluetooth 5.0. Honor chwali się, że nie znajdziemy w interfejsie opartym na Harmony OS żadnych reklam, a także szybkim czasem wybudzania (1 sekunda w trybie czuwania). Na razie Honor Vision zadebiutuje w Chinach w cenie ok. 475 euro (2074 złotych) za model standardowy i ok. 600 euro (2620 zł) za wersję Pro. Firma nie potwierdziła planów wydania sprzętu w Europie.

Źródło: konferencja Honor

(1195)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o