Home News Popularne prywatne kanały z bezproblemową koncesją od KRRiT! Te stacje mogą dalej nadawać w telewizji. Ale co z TVN7?
Popularne prywatne kanały z bezproblemową koncesją od KRRiT! Te stacje mogą dalej nadawać w telewizji. Ale co z TVN7?

Popularne prywatne kanały z bezproblemową koncesją od KRRiT! Te stacje mogą dalej nadawać w telewizji. Ale co z TVN7?

587
0

W ostatnich tygodniach i miesiącach Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała szereg pozwoleń na nadawanie prywatnym stacjom dostępnym w polskiej telewizji. Koncesja została przyznana między innymi pozycjom z portfolio CANAL+. Które kanały mogą nadal nadawać i będzie je można wciąż oglądać w TV? O swój los nadal drży TVN7.

Koncesja od KRRiT – duże prywatne kanały nadal w telewizji. Co dalej z TVN7?

Najgłośniejszą trwającą obecnie sprawą dotyczącą koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest oczywiście casus TVN7. Wcześniej duże kłopoty miało TVN24, jednak KRRiT wydało nowe pozwolenie na nadawanie dosłownie w ostatniej chwili – na kilka dni przed wygaśnięciem poprzedniego. Tak samo może być w przypadku tej drugiej stacji, ale równie dobrze koncesja może nie zostać przedłużona.

Tymczasem w ostatnim czasie KRRiT nie miała najmniejszych problemów z wydawaniem takich dokumentów innym prywatnym nadawcom. W listopadzie i grudniu 2021 roku Rada wydała szereg decyzji dotyczących kanałów wchodzących w skład portfolio CANAL+ Polska. Wszystkie były pozytywne dla tego nadawcy – najpierw nowe koncesje dostały CANAL+ Film, CANAL+ Seriale i CANAL+ Sport, a następnie urząd identyczny dokument wydał w przypadku CANAL+ Premium.

Canal+ zmienił nazwę. Teraz nadaje jako Canal+ Premium

Podobnie stało się w przypadku kanału katolickiego EWTN Polska, któremu KRRiT zezwoliła na dystrybucję sygnału w naziemnej telewizji cyfrowej. Z kolei nadawca stacji Nickelodeon “poszukał szczęścia” gdzie indziej. Koncern ViacomCBS ubiegał się o koncesję w Czechach i ostatecznie ją uzyskał. Taki dokument również pozwala na nadawanie w polskiej telewizji, z wyjątkiem naziemnej. To właśnie w Czechach aktywne koncesje posiadają wszystkie pozostałe stacje tego podmiotu obecne w Polsce: NickMusic, Nickelodeon HD, Nick Jr., Comedy Central, Polsat Comedy Central Family, Paramount Channel, CBS Reality, CBS Europa, MTV Polska HD, MTV Live HD, Club MTV, MTV Hits, MTV 80s, MTV 90s i VH1 Europe.

Kanał ATM Rozrywka, który usunięto z naziemnej telewizji cyfrowej, ma szansę powrócić! Sąd uznał skargę na KRRiT. Co dalej?

Wszystkie wymienione wyżej pozycje będą obecne w polskiej telewizji co najmniej przez najbliższe 10 lat. Duży niepokój panuje natomiast w siedzibie TVN Grupy Discovery, która wyczekuje decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącej nowej koncesji dla kanału TVN7. Stosowny wniosek nadawca przedłożył wiele miesięcy temu, a mimo to urząd do dziś nie podjął głosowania w tej sprawie. Zamieszanie wynika oczywiście z niejasnej – dla KRRiT – sytuacji właścicielskiej TVN-u. Proces koncesyjny TVN7 wstrzymuje dwóch członków KRRiT: profesor Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Pozostali, łącznie z przewodniczącym Witoldem Kołodziejskim, są skłonni przyznać temu kanałowi nową koncesję.

TVN Grupa Discovery wydała kilka dni temu ważne oświadczenie w tej sprawie:

“Za miesiąc, 25 lutego, wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. Wniosek o rekoncesję został złożony ponad rok temu. Stacja spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełniono także niezbędnych formalności. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Działanie KRRiT może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju.”

Kolejny kanał TVN bez koncesji na nadawanie w telewizji? Jest w naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT znów wstrzymuje się z decyzją!

magicLinks_2_1

Źródło: KRRiT, własne


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(587)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x