Home News Informacje prasowe Te telewizory Polacy kupują teraz najczęściej. Ta przekątna ekranu to nowy standard!
Te telewizory Polacy kupują teraz najczęściej. Ta przekątna ekranu to nowy standard!

Te telewizory Polacy kupują teraz najczęściej. Ta przekątna ekranu to nowy standard!

28.48K
0

Najnowsze dane rynkowe wskazują, że telewizory Samsung cieszą się obecnie największą popularnością wśród kupujących w Polsce. W czerwcu spośród 10 najchętniej wybieranych modeli, aż 5 stanowiły odbiorniki tej marki. Jednocześnie przekątna 65 cali zaczyna jawić się jako nowy standard w polskich domach.

Jakie telewizory wybierają obecnie Polacy? Rządzi nadal Samsung, a 65 cali to nowy standard

Telewizory Samsung o większych przekątnych na dobre zagościły w polskich domach. Według danych firmy badawczej GfK w czerwcu bieżącego roku wśród 10 najchętniej kupowanych telewizorów, aż 5 stanowiły modele firmy Samsung. Ponadto Polacy coraz częściej decydują się na modele o przekątnej 65 cali, co potwierdza rosnące zapotrzebowanie na większe rozmiary ekranów.

Ostatnie dane firmy badawczej GfK pokazują, że telewizory Samsung nieprzerwanie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. W czerwcu 2023 roku, wg danych firmy badawczej GfK, wśród pierwszych dziesięciu najchętniej kupowanych telewizorów aż 5 stanowiły modele firmy Samsung. Z kolei w pierwszej „dwudziestce” znalazło się 10 telewizorów tego producenta.

telewizory samsung 2023 98 cali q80c jaki wybrać kupić promocja przedsprzedaż
Samsung QLED Q80C 98″; fot. Samsung

Najczęściej wybieranym telewizorem w Polsce w tym okresie był model QLED Q77B w rozmiarze 65 cali. To telewizor, który charakteryzuje się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do możliwości. Jest uniwersalnym wyborem zarówno dla miłośników filmów, sportu, jak i wirtualnych rozgrywek. O jak najlepsze wrażenia w czasie oglądania dba Procesor AI Quantum 4K. Dzięki technologii głębokiego uczenia, Procesor AI niezwykle precyzyjnie optymalizuje i ulepsza oglądane treści, a inteligentne skalowanie zapewnia zachwycającą rozdzielczość, jak najbardziej zbliżoną do 4K. Z kolei Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ odpowiada za większą dynamikę ruchu. Dzięki temu widzowie mogą cieszyć się niezwykłe płynnym ruchem podczas oglądania meczów, czy też szybkim refleksem podczas rozgrywania wirtualnych batalii.

telewizory media expert promocje samsung 2022 2023 qled q77b q70b 65 cali cena gdzie kupić
Telewizor Samsung Q77B; fot. Samsung
Dostępność modelu
Telewizor Samsung Q77B 55 cali (2022) 3 699 zł
Telewizor Samsung Q77B 65 cali (2022) 3 990 zł 4 974 zł

Co ciekawe, z kolei w pierwszej „dwudziestce” znalazł się jeden przedstawiciel telewizorów OLED – model Samsung S95B w rozmiarze 65”. Ta seria telewizorów zadebiutowała w Polsce w zeszłym roku i bardzo szybko stała się jedną z najgłośniejszych premier na rynku. Modele Samsung OLED oferują głęboką czerń, czystą biel i pełną paletę żywych kolorów. Wiarygodne odwzorowanie barw potwierdza certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”1. Z kolei udoskonalony proces skalowania do jakości zbliżonej do 4K sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy i realistyczny. Wrażenia wizualne dodatkowo potęguje Laserowy Design, który powoduje, że ekran prezentuje się wyjątkowo elegancko i minimalistycznie.

Niedługo mogą się pojawić tańsze telewizory z matrycami QD-OLED! Co spowoduje spadek cen?
Samsung OLED S95B; fot. Samsung

Dostępność modelu
Telewizor Samsung OLED S95B 55 cali (2022) 5 999 zł
Telewizor Samsung OLED S95B 65 cali (2022) 7 799 zł
Telewizor Samsung OLED S95B 77 cali (2022) 17 909 zł

Duże ekrany wciąż na fali

Co ważne, widzowie coraz chętniej wybierają większe przekątne ekranu. Jeszcze nie tak dawno temu, to ekrany o wielkości 55” cieszyły się największą popularnością wśród kupujących.

Według danych firmy badawczej GfK wśród dwudziestu najchętniej kupowanych telewizorów w czerwcu b.r. aż ¼ stanowiły modele o przekątnej ekranu 65 cali, a wśród nich aż cztery były modelami firmy Samsung. Telewizory z ekranami 55 cali stanowiły także ¼ kupowanych telewizorów, a wśród nich znalazły się trzy firmy Samsung.

Ponadto, według wewnętrznych danych firmy Samsung w pierwszym półroczu 2023 roku wśród najchętniej kupowanych telewizorów Samsung w ujęciu wartościowym dwa pierwsze miejsca stanowiły modele o przekątnej 65 cali: OLED Samsung S95B i Samsung QLED Q77B.

Wszystko wskazuje na to, że popyt na większe ekrany będzie się umacniał. Według danych firmy Samsung od 2018 roku jest on już znaczący i wynosi w tej grupie produktowej powyżej 6%. Widzowie zdają sobie sprawę z tego, że na większym ekranie po prostu widać więcej – kolory są bardziej wyraziste, a detale na kostiumach bohaterów filmowych jeszcze bardziej widoczne. Wzrost popularności telewizorów z większymi ekranami jest ściśle związany z ich wyższą rozdzielczością (4K), dostępem do Internetu i coraz lepszymi technologiami poprawiającymi wrażenia z oglądania.

telewizory samsung 2023 98 cali q80c jaki wybrać kupić promocja przedsprzedaż
Samsung QLED Q80C 98″; fot. Samsung

Doskonałym potwierdzeniem tego trendu jest też prognoza firmy badawczej Omdia, z której wynika że będziemy wybierali coraz większe telewizory, a cykl ich wymiany skróci się z 6-7 do 4-5 lat. To nieodwracalny trend, bo odbiorcy końcowi nie wrócą do mniejszych rozmiarów – uważa David Hsieh, starszy dyrektor w dziale badawczym firmy Omdia.

Ten trend potwierdza też np. pojawienie się w ofercie firmy Samsung dwóch modeli telewizorów o przekątnej 98 cali. Te super duże telewizory 98Q80A i 98Q90C można już kupić wchodząc do stacjonarnego sklepu, a nie wyłącznie za pośrednictwem zamówienia w sklepie internetowym, które wymusza oczekiwanie na dostawę.

1 PANTONE LLC- amerykańskie przedsiębiorstwo, które 1963 r. wprowadziło PANTONE MATCHING SYSTEM®, narzędzie pozwalające na wierny wybór i spójną reprodukcję kolorów. Certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE” gwarantuje, że produkt może wiernie symulować pełną gamę kolorów PANTONE, co zostało udowodnione przez zespół PANTONE Advanced Color Technology (ACT).

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(28481)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x